Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Goda ģimenes kartes izsniegs arī daudzbērnu ģimeņu bērniem

www.jelgavasvestnesis.lv
Turpmāk Latvijas Goda ģimenes apliecību jeb «3+ Ģimenes karti» izsniegs ne vien personām, kas aprūpē vismaz trīs bērnus un jauniešus, bet arī aprūpējamajiem – bērniem un jauniešiem, kas mācās, informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa.

«Turpmāk vecākam būs tiesības lūgt minēto karti piešķirt arī bērniem, kuri ir sasnieguši septiņu gadu vecumu, un pilngadīgām personām, kas turpina iegūt izglītību, bet vēl nav sasniegušas 24 gadu vecumu. Vienlaikus noteikts, ka bērns, lietojot «3+ Ģimenes karti», personu apliecinoša dokumenta vietā var uzrādīt skolēna apliecību,» norāda A.Ozoliņa.

Papildināti arī «3+ Ģimenes kartes» piešķiršanas kritēriji. Lai aizsargātu bērna tiesības un veicinātu vecāku pienākumu pildīšanu – bērna nodrošināšanu ar uzturlīdzekļiem, noteikts, ka turpmāk būs jāpārbauda, vai vecāki nav reģistrēti kā parādnieki Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas parādnieku reģistrā. Ja vecāks ir reģistrēts kā parādnieks, kartes izsniegšana tiek atteikta. Izņēmums ir tad, ja vecāks ir cilvēks ar invaliditāti vai pārejošas darbnespējas gadījumos, kā arī tad, ja parādnieks ir noslēdzis vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fondu par uzturlīdzekļu maksājumu veikšanas kārību un šo vienošanos pilda.

Latvijas Goda ģimenes apliecība «3+ Ģimenes karte» ir valsts veidota atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kas reizē kalpo arī kā apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug trīs un vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgas personas līdz 24 gadiem, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt dažādas atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts, pašvaldību iestādes un privātie uzņēmumi Latvijā. Vairāk par karti un tās iespējām var lasīt ŠEIT

Foto: publicitātes

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti