Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 1 °C A vējš 0.9 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Autovadītājus aicina respektēt arī citus ceļu satiksmes dalībniekus

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, 30. novembrī, visas dienas garumā Valsts policija organizē tematisko vienas dienas akciju ar mērķi vērst autovadītāju uzmanību brīdinājuma signālu lietošanas nozīmīgumam. Tāpat sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju ir izveidots videoklips, ar kura palīdzību Valsts policija atgādina – ikvienam satiksmes dalībniekam jāatceras, ka uz ceļa mēs neesam vieni, jebkuras pārgalvīgas darbības var ietekmēt un apdraudēt arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, informē Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte.

Šogad laika periodā no 1. janvāra līdz 28. novembrim par brīdinājuma signāla nelietošanu sastādīti 2259 administratīvo pārkāpumu protokoli, savukārt pērn tādā pašā periodā autovadītājiem sastādīti 2717 protokoli. «Lai gan pēc statistikas datiem nākas secināt, ka šogad pārkāpēju skaits ir samazinājies par 458, tas joprojām pierāda, ka daļa autovadītāju rīkojas ļoti neapdomīgi un bezatbildīgi, apzināti neievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Šādā veidā pārkāpēji neciena un maldina citus satiksmes dalībniekus, radot dažādas bīstamas situācijas ceļu satiksmē,» stāsta A.Rozīte. Viņa papildina, ka nereti Valsts policija no satiksmes dalībniekiem saņem informāciju, kā arī likumsargi paši ikdienā, pildot darba pienākumus, regulāri novēro tik elementāru ceļu satiksmes noteikumu kā brīdinājuma signālu lietošanu.

Jāpiebilst, ka par virziena signāla nerādīšanu, likumā paredzēts sods – brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, kā arī tiek piešķirts viens soda punkts. Valsts policija norāda, ka autovadītāji diemžēl bieži neaizdomājas, ka pagrieziena nerādīšanai var būt nopietnas sekas.

Likumsargi uzsver, ka ikvienam satiksmes dalībniekam jāatceras – Tu neesi viens uz ceļa, tavas darbības var ietekmēt un apdraudēt arī citus ceļu satiksmes dalībniekus!

Foto: no JV arhīva

 

 

Viedokļi

Pievienot komentāru