Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 15 °C D-DR vējš 2.8 m/s
Otrdiena, 2018. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Ar jauniem elektrovilcieniem – jauns grafiks un lielāks komforts

www.jelgavasvestnesis.lv
No 2020. līdz 2023. gadam AS «Pasažieru vilciens» paredz sākt ekspluatēt 32 jaunus pasažieru elektrovilcienus. Uzņēmumā norāda, ka iedzīvotājiem tas nozīmē ērtāku maršrutu grafiku ar mazākiem intervāliem, kā arī lielāku komfortu. Šobrīd norit iepirkums par elektrovilcienu iegādi, piegādi un turpmāko apkopi.

«Pasažieru vilciens» pārstāve Agnese Līcīte norāda, ka pēc jauno elektrovilcienu iegādes uzņēmums varēs ieviest intervāla grafikus visos vilcienu maršrutos. Tas nozīmē, ka noslogotākajā laikā – darba dienu rītos un vakaros – vilcieni kursēs ik pēc 15–20 minūtēm. Paredzēts, ka jaunie elektrovilcieni kursēs Jelgavas, Aizkraukles, Tukuma un Skultes virzienā.

Tāpat jaunais transports uzlabos servisa kvalitāti. Būtiskākie uzlabojumi pasažieriem salīdzinājumā ar pašreizējiem vilcieniem būs viena līmeņa iekāpšana, klimata kontrole vilciena salonos, mūsdienu prasībām atbilstošas labierīcības, ērtības pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Vilcieni būs aprīkoti ar video un audio informēšanas iekārtām, to gaita būs vienmērīgāka, trokšņu līmenis salonos zemāks. Jaunajos vilcienos tiks paredzēta arī papildu ērtība – iespēja brauciena laikā uzlādēt viedierīces.

Uzņēmums prognozē, ka trīs gadu laikā pēc jauno elektrovilcienu saņemšanas un intervāla grafiku ieviešanas, pasažieru skaits pieaugs no pašreizējiem 17 miljoniem līdz aptuveni 25 miljoniem pasažieru gadā. Šāds apkalpoto pasažieru skaits būs iespējams pie nosacījuma, ka tiks nodrošināta atbilstoša dzelzceļa infrastruktūra.

Jāpiebilst, ka iepirkuma procesa ietvaros paredzēts, ka uzņēmums iegādāsies kopumā 32 jaunus elektrovilcienus, kuri tiks piegādāti pakāpeniski, sākot no 2020. gada līdz 2023. gadam.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru