Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Apsveic Latviju caur Morzes ābeces aplikāciju!

www.jelgavasvestnesis.lv
VAS «Elektroniskie sakari», īstenojot patriotisma projektu «Apsveikums Latvijai»,aicina iedzīvotājus līdz 18. novembrim ar speciālas aplikācijas palīdzību apsveikt Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes signālus. Rīkotāji ar šo apsveikumu maratonu cer uzstādīt jaunu rekordu, savācot vislielāko dalībnieku skaitu.

Projekta «Apsveikums Latvijai» pārstāve Simona Ozoliņa informē, ka šī ir pasaulē unikāla akcija, sakaru nozares un VAS «Elektroniskie sakari» veltījums Latvijai valsts simtgadē.Projektā izveidota speciāla aplikācija www.apsveikumslatvijai.lv, kurā ikviens var Latvijai, ģimenei, draugam, kolēģim vai paziņai nosūtīt savu apsveikuma tekstu Latvijas dzimšanas dienā, aizšifrējot to ar Morzes ābeci.

««Apsveikums Latvijai» ir pasaules mērogā unikāls projekts, jo apsveikuma sūtīšana Latvijai dzimšanas dienā notiks, izmantojot Morzes ābeci. Projekts ir veidots kā interaktīva spēle, kurā ir jāiepazīst Morzes alfabēts un jāatšifrē apsveikumi. Veidojot projektu, mums bija svarīgi veicināt patriotismu, izmantojot inženierzinātnes, kas ir mūsu darba specifika un Latvijas nākotne,» tā VAS «Elektroniskie sakari» valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.

Projekts tiks īstenots divās daļās. Centrālajā daļā līdz 18. novembrim ikviens var iesūtīt savu apsveikumu Latvijai, kā arī to nosūtīt citiem, izmantojot aplikāciju www.apsveikumslatvijai.lv. Savukārt otrajā posmā sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju no 13. novembra līdz 17. novembrim notiks zibakcijas, kurās ikviens varēs noklausīties un atšifrēt Latvijas paralimpiešu nosūtītos apsveikumu Latvijas skolēniem.

Novembra beigās tiks apkopots apsveikumu skaits, lai noskaidrotu, vai izdevās pārspēt iepriekšējā gada rekordu – 5305 apsveikuma sūtītājus. Jāmin, ka pirmajā gadā pirms diviem gadiem apsveikumu sūtīšanā iesaistījās 3861 cilvēks. Toreiz Morzes skaņas ierakstīja talantīgais Latvijas pianists Vestards Šimkus. Šoreiz Morzes ābeces skaņas ir veidotas kopā ar bērniem no Andžeja Grauda bungu skolas.

Par projekta patronu kļuvis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš izvēlēsies labākos apsveikumus, kas tiks apkopoti speciālā grāmatā kā dāvana Latvijai. Projektā iesaistījušies arī paralimpieši Diāna Dadzīte, Aigars Apinis, Rihards Snikus, Edgars Bergs un arī citi sabiedrībā zināmi sportisti – Latvijas divkārtējais čempions futbolā Edgars Gauračs, kamaniņbraucējas Maija Tīruma un Elīza Cauce.

Foto: publicitātes foto

Viedokļi

Pievienot komentāru