Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Apstiprina Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomi

www.jelgavasvestnesis.lv
​Šonedēļ kopsapulcē apstiprināts Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes jaunais sastāvs, ko veido 22 reģionā ietilpstošo pašvaldību vadītāji, tostarp arī mūsu pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Otrdien, 18. jūlijā, norisinājās vietējo pašvaldību kopsapulce, kur apstiprināts jaunais ZRP Attīstības padomes sastāvs. Par šīs padomes priekšsēdētāju ievēlēts Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks – Kokneses novada mērs Dainis Vingris. Savukārt padomes biedru rindās Jelgavas pilsētu pārstāv A.Rāviņš, informē ZRR pārstāvis Aigars Ieviņš.

Attīstības padomes vadītājs un viņa vietnieks tiek ievēlēti uz diviem gadiem, nevis gadu, kā tas bija ierasts līdz šim. Par šādu kārtību iepriekšējā Attīstības padome lēma noslēdzošajā sēdē maijā, un tas darīts, jo praksē secināts, ka gada laikā priekšsēdētājam nav iespējams paspēt īstenot visus izvirzītos mērķus. Ievēlot vadītāju uz ilgāku termiņu, priekšsēdētājam ir lielākas iespējas iepazīties ar citu iestāžu vadītājiem un pārstāvjiem, sekmīgāk aizstāvēt reģiona intereses un piedāvāt savu skatījumu par reģiona attīstību, to veicinot ministrijās un dažādās organizācijās.

Būtiski, ka ZPR ne tikai plāno un saskaņo sabiedriskā autotransporta pārvadājumus reģionā, koordinē kultūras un arodizglītības aktivitātes, bet izstrādā un ievieš arī Zemgales attīstības prioritātēm atbilstīgus reģionālus un starptautiskus projektus, kas galvenokārt balstīti uz pašvaldību ieteikumiem un vajadzībām, cenšoties aptvert iespējami lielāku teritoriju. Pērn notikušajās padomes 10 sēdēs pieņemti 43 dažādi lēmumi, no kuriem desmit saistīti ar jaunu projektu izstrādi.

Jāpiebilst, ka šobrīd Zemgales Plānošanas reģionā ietilpst divas republikas nozīmes pilsētas – Jelgava un Jēkabpils –, kā arī 20 novadi.

Foto: no ZPR arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru