Meklēšanas forma

Lietus 11 °C DR vējš 6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Jelgavas Jaunais teātris sezonu sāks ar izrādi

Anastasija Miteniece
Šogad Jelgavas Jaunais teātris atzīmēs 25. dzimšanas dienu, un ar vērienu plāno uzsākt arī jauno sezonu. Jau septembra sākumā kultūras namā «Rota» būs skatāma bērnu un pusaudžu teātra izrāde «Bērnības melodijas», norisināsies topošo aktieru uzņemšana, savukārt novembrī notiks arī teātra dokumentālās filmas prezentācija.

«Šogad svinēsim to, ka mūsu teātris dzīvo jau ceturtdaļu gadsimta,» tā Jelgavas Jaunā teātra režisors Rihards Dāle, kurš mainījis savu līdzšinējo uzvārdu Svjatskis, pārejot sievas uzvārdā. R.Dāle norāda, ka teātra jubilejas sezonu 2. septembrī pulksten 18 atklās ar bērnu un pusaudžu teātra grupas iestudējumu «Bērnības melodijas». Tie būs 16 jauno aktieru vecāku un vecvecāku bērnības stāsti, ko atveidos bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 15 gadiem. Šis ir bērnu un pusaudžu grupas otrais kopdarbs teātrī, turklāt ar muzikālu – divdesmitā gadsimta otrās puses mūzikas – pienesumu. Izrāde norisināsies kultūras namā «Rota» Garozas ielā 15. Ieejas biļetes cena ir 3 eiro, savukārt pensionāriem, studentiem un skolēniem – 2 eiro.

Jāpiebilst, ka jau septembra sākumā notiks arī jauno aktieru uzņemšana Jelgavas Jaunā teātra kolektīvā. Jaunajiem dalībniekiem būs iespēja teorētiski un praktiski apgūt un pilnveidot aktiermākslas pamatelementus – skatuves kustību un runu, skatuvisko ticamību un uzmanību, emocionālo noturību un atbrīvotību, improvizāciju un lomu radīšanu. «Gaidām radošus, pozitīvus un atvērtus cilvēkus,» tā R.Dāle, norādot, ka šīs ir būtiskas rakstura īpašības, pateicoties kurām varēs apgūt teātra mākslu. Ņemot vērā, ka pagājušajā gadā uzņemti daudzi talantīgi jaunieši, šogad režisors īpaši uzrunā bērnu auditoriju. Savukārt teātra direktore Indra Soika-Dreimane uzsver, ka teātra mērķis ir atklāt katra cilvēka radošo potenciālu un aktiera spējas gan uz skatuves, gan ikdienas dzīvē ar teātra uzdevumu, vingrinājumu, tehniku, spēļu un etīžu palīdzību. Jāpiebilst, ka teātrī aktieri ne vien mācās, bet arī iestudē teātra izrādes un piedalās dažādos kultūras uzvedumos un pasākumos. Bērnu grupā var pieteikties 7 līdz 11 gadu veci bērni un šajā grupā nodarbības paredzētas pirmdienās un trešdienās no pulksten 17 līdz pulksten 19. Pusaudžu grupā aicināti pieteikties interesenti no 12 līdz 15 gadiem. Viņiem nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās no pulksten 17 līdz pulksten 19. Savukārt jauniešu grupā, kur dalībnieku vecums ir no 16 līdz 19 gadiem, nodarbības notiks pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 21.

Dalībnieku atlase notiks 8. septembrī pulksten kultūras namā «Rota». Ierodoties uz atlasi, interesentiem jāsagatavo īss priekšnesums, kas parādītu pretendenta spējas un intereses. Tā var būt, piemēram, deja, dziesma vai dzeja. Papildu informācija pieejama mājaslapā www.jaunaisteatris.lv vai pa tālruni 20390060.

Jāpiebilst, ka šosezon, par godu Jelgavas Jaunā teātra 25. gadu jubilejai, taps arī dokumentālā filma, kurā skatītāji varēs iepazīties ar teātri, un tā dalībnieku gaitām šo gadu garumā.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti