Meklēšanas forma

Lietus 11 °C DR vējš 6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Jelgavas Jaunais teātris 25. sezonu uzsāk ar izrādi «Pusaugušie»

www.jelgavasvestnesis.lv
Savu 25. sezonu Jelgavas Jaunais teātris uzsāk ar izrādi «Pusaugušie», no jauna izdzīvojot stāstu par deviņpadsmit vidusskolēniem, kuru dzīves sagriežas kājām gaisā, kad ekskursijas pusceļā viņi tiek atstāti Polijas vidienē. Iestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja martā, būs skatāms sestdien, 23. septembrī, pulksten 18 kultūras namā «Rota».

Autobuss, ar ko tie plānoja nokļūt savā pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuras galamērķis ir Amsterdama, nezināmu iemeslu dēļ aizbrauc bez 12.b klases skolēniem un atstāj tos vienus. Naivi ticēdami, ka viņus no rīta kāds izglābs, jaunieši sašķeļas un izklīst kur nu kurais, un vienas nakts laikā satiekas ar saviem sapņiem un bailēm. «Pusaugušie» ir intīma kamerizrāde par vispārcilvēciskajām vājībām sarežģījumu situācijās Izrāde «Pusaugušie» atklāj skaudru patiesību – vienīgais, kas šķir pusaudzi no pieaugušā, ir atbildības uzņemšanās par sevi. Izrādē astoņpadsmit skolēni nonāk sakāpinātās konfliktsituācijās, kas liek tiem rīkoties, un tas, cik atbildīgs ir viņu lēmums, tiek atstāts skatītāju vērtējumam. «Savdabīgu pāreju no pusaudža uz pieaugušo piedzīvo ikviens lugas varonis. Tieši šis process veido izrādes kodolu – bērnības un pieaugušā dzīves robežšķirtnes pārkāpšanu,» stāsta izrādes režisors Rihards Dāle. «Pretrunas starp tām dzīves iespējām un zināšanām, kuras jauns cilvēks iemācās skolā un ģimenē, un tām prasībām un iespējām, kuras uzstāda pieaugušā dzīves realitāte, veido dziļu plaisu, kura nereti jāpārvar caur sāpīgu dzīves pieredzi.»

Izrāde «Pusaugušie» kultūras namā «Rota» notiks 23. septembrī pulksten 18. Biļetes uz izrādi var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, bet stundu pirms izrādes – kultūras namā «Rota», cena 3 eiro, pensionāriem, studentiem un skolēniem – 2 eiro.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti