Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Pasākumu nozares speciālistus aicina pieteikties Latvijas forumam

Jana Bahmane
No 28. līdz 30. martam Jelgavas kultūras namā notiks pasākumu nozares speciālistu tikšanās – 3. Latvijas Pasākumu forums –, kas ir pieredzes apmaiņas un zināšanu pilnveides platforma kultūras nozarē strādājošajiem. Interesentiem pieteikties forumam var līdz 27. martam.

 

«Latvijas Pasākumu forums ir ceļojošs pasākums – mēs vēlamies sniegt iespēju nozares profesionāļiem iepazīt pasākumu nozari Latvijā ne vien teorētiski, bet arī praktiski. Šī iemesla dēļ mūsu forums notiek dažādās Latvijas vietās – pērn bijām Kurzemē, Ventspilī, šogad pulcēsimies Zemgalē, Jelgavā, bet nākamgad mūsu ceļš vedīs uz Vidzemi,» stāsta Latvijas Pasākumu foruma idejas autors un direktors Mārcis Gulbis. Viņš papildina, ka Jelgava ir viena no aktīvākajām vietām reģionā ar plašu kultūras pasākumu klāstu un nozares speciālistu skaidru redzējumu par pasākumu jomu valstī kopumā, tādēļ izvēle bijusi par labu Jelgavai.

Pirmajās divās foruma dienās notiks paneļdiskusijas, lekcijas, semināri un neformālas tikšanās. «Tradicionāli mūsu apmeklētāji dalās divās grupās – pasākumu idejiskie autori, procesu vadītāji un pasākumu praktiskie rīkotāji. Katrs foruma dalībnieks var gūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, bet mums – pasākuma rīkotājiem – tā ir iespēja divu dienu laikā apskatīt daudz plašāku tematu loku,» norāda foruma direktors. Foruma publiskajās sesijās tiks apskatīti 14 temati, piemēram, «Kultūras auditorija Latvijā», «Labākie 2016. gada pasākumi», «Sertifikācija un pašregulācija – priekšlikumi», «Jaunie ugunsdrošības noteikumi», «Pasākumi un drošība 2017. gadā», «Autortiesības».

Foruma trešajā – reģionālajā – dienā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar pasākumu industrijas norisēm un aktualitātēm Jelgavā. «Aicināsim foruma dalībniekus iepazīties ar nozīmīgākajām kultūras pasākumu norises vietām un iestādēm Jelgavā – Zemgales Olimpisko centru, Pasta salu, Uzvaras parku, deju centru «Cukurfabrika» un citiem objektiem, atklājot mūsu pilsētas kultūras infrastruktūras iespējas,» stāsta iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics. Viņš norāda, ka forums varētu veicināt jaunas sadarbības, jo tajā piedalās gan pašvaldību, gan arī privāto organizāciju pārstāvji, kurus varētu ieinteresēt pilsētas pasākumu norises platforma. «Noteikti dalīsimies ar informāciju par plānoto Pasta salas brīvdabas estrādes jumtu, kas sniegs iespēju rīkot dažāda mēroga pasākumus neatkarīgi no laikapstākļiem,» vērtē M.Buškevics.

Latvijas pasākumu nozares speciālistu tikšanās laikā 28. martā norisināsies arī Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) Pasākumu gada balvas un Kvalitātes zīmes pasniegšanas ceremonija. Pasākumu gada balva ir apbalvojums labākajiem Latvijas gada oriģinālpasākumiem un notikumiem, augstvērtīgām radošām idejām un oriģināliem tehniskajiem risinājumiem, kurus balsojumā nosaka nozares profesionāļu žūrija, savukārt Kvalitātes zīmi piešķir labākajiem nozares piegādātājiem – servisa uzņēmumiem, kas lielākajai daļai industrijas profesionāļu ir kļuvuši par uzticamiem sadarbības partneriem. «Mums ir prieks, ka vienīgais nozares profesionālais novērtējums – LaPPA balva – tiek pasniegts tieši Latvijas Pasākumu foruma laikā,» vērtē M.Gulbis.

Katru gadu Pasākumu forums izceļ kādu kultūras notikumu vai nozīmīgu gadskaitli. «Rolanda Kalniņa filma «Elpojiet dziļi», kurai šogad aprit 50 gadi, un paša režisora jubileja mums šķita svarīgs iemesls, lai forumā akcentētu šo tematu. Mēs mudināsim pasākumu rīkotājus vairāk pievērsties Latvijas kino izrādīšanai novados, runāsim arī par jubilejas gada filmām un to izrādīšanu, sniegsim iedvesmu rīkot kino tēmai veltītus pasākumus,» stāsta foruma idejas autors. Pērn Pasākumu forums bija veltīts gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai.

Interesenti Pasākumu forumam aicināti pieteikties līdz 27. martam. Reģistrēt dalību var foruma mājaslapā www.pasakumuforums.lv – tur skatāma arī pasākuma programma un informācija par dalības maksu.

Forumu organizē masu, publisko un korporatīvo pasākumu izstrādātājs, producents un tehnisko risinājumu koordinators «Untitled». Pasākums notiek ar Jelgavas pilsētas atbalstu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru