Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

«The Sound Poets» akustiskā koncertturneja piestās arī Jelgavā

Ilze Knusle-Jankevica
Grupa «The Sound Poets» devusies akustisko koncertu tūrē «Joprojām». Mūsu pilsētā grupa ar diviem koncertiem viesosies 29. aprīlī.

Tūri prezentē singls ar nosaukumu «Joprojām», kas iezīmē šīs koncertu turnejas noskaņu – akustiskus koncertus brīvā, intīmā un sirsnīgā gaisotnē. «Koncerti, kas būtu pieklusinātākā atmosfērā, jau sen ir bijusi mūsu īpašā iecere. Akustiski, tuvāki un pieejamāki cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos. Tagad ar grupu esam nonākuši punktā, kad tam beidzot pienācis īstais laiks. Mums pašiem gatavošanās šiem koncertiem šķiet ļoti aizraujoša, redzot, kā jau sen radušās dziesmas atrod sevi citos skanējumos, instrumentācijās un noskaņās,» stāsta grupas dalībnieks Jānis Aišpurs, norādot: «Tik tuvu saviem klausītājiem tête-à-tête neesam bijuši.»

Apmēram pusotru stundu garajā koncertā skanēs tikai dziesmas latviešu valodā. «Tas būs pārsteigums ikvienam, arī grupas kvēlākajiem faniem, jo esošās dziesmas speciāli pārveidojām šai tūrei, veidojot jaunas aranžijas,» norāda J.Aišpurs. Uz skatuves kāps tikai grupas dalībnieki – šoreiz nav plānots, ka būs īpašo viesu. «Izaicinājām paši sevi – vai spēsim tikt galā pašu spēkiem,» teic grupas solists, piebilstot: koncertā skanēs akustiskās ģitāras, čells, klavieres, basģitāra un arī kāds mūzikas instruments, kas, pēc Jāņa teiktā, 99 procentiem klausītāju būs nedzirdēts. «Negribu gan atklāt, kas tas ir par instrumentu – lai ir pārsteigums koncerta apmeklētājiem.»

Šī ir grupas pirmā koncerttūre Latvijā un vienlaikus arī pirmā akustiskā tūre. «Manuprāt, spriežot pēc mums pašiem, šādi pieklusināti koncerti Latvijā ir pieprasīti, jo mūziķi aizbrauc uz mazākām pilsētām un kļūst pieejamāki tautai. Ne visiem ir iespējams un ne visiem patīk braukt uz koncertu otrā Latvijas galā,» saka grupas pārstāvis, piebilstot, ka lielajiem koncertiem un festivāliem ir citas prasības: liela skatuve, gaismas, skaņas sistēmas, nožogojums, kas uzreiz nozīmē distanci, līdz ar to arī izpildījums ir agresīvāks un jestrāks. «Mums patīk abi formāti,» piebilst J.Aišpurs.

Jelgavā grupa sniegs divus koncertus – pulksten 16 un pulksten 19. Tie notiks Jelgavas kultūras namā.  Biļetes uz vakara koncertu jau ir izpārdotas, bet uz dienas koncertu pieejamas «Biļešu Paradīzes» kasēs un koncerta norises vietā.

Šī būs trešā reize, kad «The Sound Poets» uzstāsies Jelgavā. 2012. gadā viņi iesildīja grupu «Prāta Vētra», bet 2015. gadā uzstājās Smilšu skulptūru festivāla laikā Pasta salas estrādē. «Attiecības ar Jelgavu mums ir labas: ar tomātiem mūs neapmētāja, cilvēki dziedāja līdz, arī no organizatoriskā viedokļa viss bija labi. Jelgavā esam mīlēti,» teic J.Aišpurs.

Tūres laikā grupa koncertēs 11 Latvijas pilsētās: Krustpilī, Preiļos, Madonā, Valkā, Siguldā, Saldū, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā un Rīgā.

Kad noslēgsies tūre, grupa turpinās darbu pie sava trešā albuma.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti