Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Rokmūziklā stāstīs par mūsdienu sabiedrības bailēm

www.jelgavasvestnesis.lv
«Šis ir korim neierasts, taču tieši tāpēc ļoti interesants projekts, kas ļauj apzināties kolektīva plašās muzikālās un aktieriskās iespējas,» kamerkora «Muklājs» rokmūziklu jauktā kora aranžijā «Svešās asinis» raksturo kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Kokins. Rokmūzikls Jelgavas kultūras namā notiks 21. janvārī pulksten 16.

«Svešās asinis» ir jauktā kora pārlikumā iestudēta rokopera, kas veidota pēc komponista Andra Vilcāna un libreta autora Ilmāra Šlāpina rokoperas «Drakula. Svešās asinis» motīviem. «21. gadsimtā, kad vairākās pasaules vietās notiek nežēlīga karadarbība, kas vērsta pret citādi domājošiem, un Eiropu pāršalcis masīvs terorisma vilnis, ar šo jaunizveidoto koncertuzvedumu mēs, kamerkoris «Muklājs», vēlamies akcentēt šī darba īpašo aktualitāti mūsdienās,» pasākuma aprakstā norāda kora dalībnieki.

Kamerkorim «Muklājs» tas ir gan muzikāls, gan arī skatuvisks izaicinājums – iestudējumam veidota oriģināla scenogrāfija, kuru dažādi transformējot paši kora dalībnieki imitēs mūsdienu pasaules jucekli – tostarp arī sabiedrības bailes no nepazīstamā, svešā, neierastā un citādi domājošā. Solistu lomās šoreiz iejutīsies kora dziedātāji, un vienu no galvenajām lomām atveidos Jelgavas mūzikas skolas absolvente, šobrīd Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Gerda Hofmane, norāda kora pārstāvis Kaspars Bindars.

A.Vilcāna mūziku korim aranžējis komponists Armands Aleksandravičus režiju veidojusi teātra un kino režisore Marta Elīna Martinsone.

Biļetes uz rokmūziklu «Svešās asinis» var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē un «Biļešu paradīzes» kasēs. Cena – 4–5,50 eiro.

Foto: no kora arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru