Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Muzejā notiks ukraiņu pianistes klavierkoncerts

www.jelgavasvestnesis.lv
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks ukraiņu pianistes Olgas Palijas klavierkoncerts. Pasākumu 22. oktobrī pulksten 16 bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Friderika Šopēna, Ferenca Lista, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi, kā arī poļu dziesmas un romances transkripcijā klavierēm, informē Jelgavas muzejā.

O.Palija ir ukraiņu pianiste, kura sekmīgi apvieno koncertdarbību ar mūzikas pētniecību. Kijevas Mūzikas akadēmijā un Karaliskajā ziemeļu mūzikas koledžā Mančestrā iegūtā izglītība ir ļāvusi māksliniecei gan saņemt mākslas doktora grādu par krievu komponista Sergeja Taņejeva daiļrades izpēti, gan arī godalgas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Eiropā. Pianiste bieži uzstājas simfoniskā orķestra pavadījumā, kā arī ir sniegusi virkni solokoncertu un piedalījusies dažādos kamermūzikas projektos Eiropā. Pianistes panākumus ir sekmējušas vairākas mūzikas izglītības atbalsta fondu piešķirtās stipendijas, piemēram, «Yamaha Foundation» un «Stanley Picker Trust».

Foto: merriammusic.com

Viedokļi

Pievienot komentāru