Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C ZA vējš 1.7 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Dziedošie kolektīvi Ziemassvētkus ieskandinās Annas baznīcā

Jana Bahmane
Ziemassvētku gaidīšanas laiku Jelgavas Svētās Annas baznīcā ar mūziku četros koncertos piepildīs pašmāju kolektīvi – decembrī dievnamā varēs dzirdēt sieviešu vokālā ansambļa «Guns», jauktā kora «Balti», Jelgavas 4. vidusskolas koru «Spīgo studija» un «Spīgmeitiņas», kā arī kamerkora «Mītava», bērnu vokālā ansambļa «Rotiņa» un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas kora Ziemassvētku koncertprogrammas.

Jau šosvētdien, 10. decembrī, pulksten 16 Svētās Annas baznīcā muzicēs sieviešu vokālais ansamblis «Guns». «Mūsu koncerta nosaukums «Sniega pārslas tavā logā» iedvesmots no Jāņa Lūsēna dziesmas, ko arī izpildīsim koncertā. Tāpat skanēs Mārtiņa Brauna, manis pašas sarakstīta mūzika un citu komponistu skaņdarbi,» koncertprogrammu raksturo ansambļa «Guns» vadītāja Guna Agruma, papildinot, ka kopā ar «Guni» muzicēs Uldis Timma (ģitāra).

16. decembrī pulksten 16 interesenti aicināti apmeklēt jauktā kora «Balti» koncertu «Balti Ziemassvētki». «Ziemassvētku koncerts ir mūsu kora tradīcija, tādēļ priecāsimies redzēt savus tuvos un mīļos, lai kopā ieskandinātu Ziemassvētku laiku, rastu svētku noskaņu un dalītos priekā,» uz koncertu aicina kora «Balti» vadītāja Maija Branka. Par muzikālo pavadījumu gādās Sintija Šteinkopfa (klavieres), Ģirts Derums (klarnete) un Linda Zalāne (flauta).

Savukārt 19. decembrī pulksten 19 Svētās Annas baznīcā notiks Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koru «Spīgo studija» un «Spīgmeitiņas» koncerts, kurā skanēs komponista Bendžamina Britena «Ziemas saulgriežu dziedājumi» un citas Ziemassvētku laika melodijas, stāsta «Spīgo studijas» diriģente Zane Stafecka. Koncertā muzicēs arī solisti – 4. vidusskolas audzēkņi.

Bet īsi pirms Ziemassvētkiem – 21. decembrī pulksten 19 – dievnamā muzicēs kamerkoris «Mītava», bērnu vokālais ansamblis «Rotiņa» un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas koris. «Koncertprogrammā būs, iespējams, mazāk zināmas Ziemassvētku dziesmas. Tāpat skanēs skaņdarbs «Gospel Mass», kas korim «Mītava» ir īpašs, jo ar to pirms 30 gadiem būtībā sākās «Mītava»,» stāsta kolektīvu vadītāja Agija Pizika. Instrumentālais pavadījums – Māris Treijs un Pauls Eglītis. Koncertā piedalīsies arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Eliāna Veinberga, Artūrs Biķernieks un Toms Kursītis.

Koncertus Svētās Annas baznīcā aicināts apmeklēt ikviens. Ieeja – par ziedojumiem.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru