Meklēšanas forma

Skaidras debesis 23 °C R-DR vējš 4.5 m/s
Trešdiena, 2018. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Komēdijā atklās televīzijas šovu tapšanas aizkulises

Jana Bahmane
«Cilvēki vēlas piedalīties televīzijas šovos, lai parādītu sevi vislabākajā gaismā, bet tad atklājas, ka ir jāspēlē pēc televīzijas noteikumiem. Šajā iestudējumā vēlamies atspoguļot abas realitātes šova tapšanas puses, jo skatītājs parasti to redz tikai no viena skatpunkta,» izrāžu apvienības «Pannas Teātris» jaunākās komēdijas «Saimnieks meklē saimnieci» ideju raksturo režisors Juris Rijnieks. Izrāde Pasta salā notiks sestdien, 15. jūlijā, pulksten 19.

J.Rijnieks stāsta, ka iestudējuma tapšanā iedvesmojies no televīzijas šoviem, piemēram, «Saimnieks meklē sievu», «Lauku sēta», kurus televīzijas ekrānos varam redzēt jau vairāku sezonu garumā. «Ja cilvēks mūsdienās vēlas tikt pamanīts, viena no iespējām ir piedalīties kādā televīzijas šovā. Mēs izrādē atspoguļojam to, kas notiek otrpus ekrānam. Abus minētos šovus izvēlējāmies tādēļ, ka tie tautai ir vistuvākie, taču eksistē vēl daudz citu raidījumu, par kuriem varētu veidot līdzīgus iestudējumus. Daudzas šovu idejas Latvijā tiek pārņemtas no ārzemēm, un mēs varam tikai minēt, kādus šovus vēl redzēsim nākotnē,» vērtē izrādes režisors. Dramaturģes Guntas Kalniņas sarakstītajā un J.Rijnieka režijā iestudētajā komēdijā skatītāji varēs izbaudīt spilgtus tēlu raksturus, komiskas situācijas, negaidītus sižeta pavērsienus un kuriozus gadījumus, ko iespējams piedzīvot filmēšanas laukumā. Viens no izrādes vadmotīviem skan šādi – visa dzīve ir šovs! Režisors atklāj, ka pats labi pazīst raidījumu veidotājus, un, lai aktieri labāk iejustos lomās, viņi tikās ar televīzijas šovu dalībniekiem, kā arī viesojās īstā lauku sētā. «Šī ir kičīga un smieklīga situāciju komēdija – jautrs gabals, lai cilvēki varētu izklaidēties, pasmieties, kā arī aizdomāties par to, kāda ir televīzijas šovu realitāte,» tā J.Rijnieks.

Izrādē piedalās Ģirts Ķesteris, Daiga Gaismiņa vai Dace Vītola, Zane Daudziņa vai Līga Zeļģe, Madara Melne-Tomsone, Aldis Siliņš vai Imants Strads. Mūzikas autori – Artūrs Palkevičs un Atis Zviedris. Izrādes autore-scenāriste G.Kalniņa, režisors – J.Rijnieks.

Komēdija «Saimnieks meklē saimnieci» 15. jūlijā pulksten 19 notiks Pasta salā. Biļetes uz izrādi var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē un «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā, cena ir 8–12 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti