Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Vēl viena sastapšanās ar Mārča Stumbra mākslu

xwww.jelgavasvestnesis.lv
«Būtībā es gleznoju tikai sev, neņemot vērā modi vai ko citu, bet, protams, priecājos, ja kādam kaut kas no manis darītā šķiet interesants,» tā par savu radošo darbību ir teicis gleznotājs Mārcis Stumbris, kura izstāde «Vienmēr kaut kas paliek» līdz 10. decembrim būs apskatāma Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā.

«Mākslinieks izstādes atklāšanā, iespējams, būtu sacījis: «Daba, šī bezgalīgā krāsu, līniju, ritmu un gaismēnu simfonija, dod ierosmi gleznot un piedalīties visaptverošā radīšanas un pārvērtību procesā, bet pretrunīgā vēlme apbrīnot esošo un reizē radīt savu, gleznas rāmī iekļautu pasauli, liek mainīt žanrus, stilus, glezniecības paņēmienus – meklēt arvien jaunu redzējumu un spēju mazajā, ikdienišķajā saskatīt vispārējo, lielo.» Nevar nepiekrist māksliniekam, jo viņa otai pieder gan lieliskas Latgales, gan Zemgales ainavas, kurās Mārča Stumbra talants un īpašais dabas redzējums ir izpaudies jo spilgti,» vērtē Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

Šā gada martā gleznotāja M.Stumbra talanta cienītāji varēja aplūkot plašu mākslinieka darbu izstādi Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, lasītāju vērtējumam tika nodota arī grāmata, kurā mākslinieks, rakstot par savu dzīvi, ir pratis uzburt dažādu savas dzīves periodu atainojumu. «Mārča Stumbra dzimšanas dienas mēnesī Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ir aplūkojama vēl viena mākslinieka darbu izstāde, kurā iespējams satikties ar viņa darbiem, ielūkoties mākslinieka pasaulē,» papildina M.Kaupere.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti