Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Svin Ādolfa Alunāna dzimšanas dienu

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, latviešu režisora, dramaturga un aktiera Ādolfa Alunāna 169. dzimšanas dienā, viņa vārdā nosauktajā memoriālajā muzejā atklāta kostīmu skiču izstāde «Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris pēc Spertāliem».

Izstāde «Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris pēc Spertāliem» muzejā būs apskatāma tikai dažas dienas – līdz 15. oktobrim –, un tajā varēs aplūkot mākslinieku Mirdzas Kangares-Matules, Andra Merkmaņa, Ludmilas Leites un Ineses Sedlenieces kostīmu skices no teātra izrādēm, kuras spēlēja Ā.Alunāna Jelgavas Tautas teātrī. «Līdz ar Latviešu biedrības ēkas – Jelgavas teātra mājvietas – nodedzināšanu Otrā pasaules kara beigās gandrīz beidza eksistēt profesionālais teātris pilsētā un no zudušā teātra aizgāja arī Arvīds un Marga Spertāli. Taču teātra spēlēšanas tradīcijas Jelgavā turpinājās un bija nepieciešami scenogrāfi un kostīmu mākslinieki,» norāda Ā.Alunāna memoriālajā muzejā.

Muzejs apmeklētājiem ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai laikā no pulksten 10 līdz 17 ar pusdienu pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14. Izstādes apmeklējums pieaugušajiem – 0,70 eiro, skolēniem – 0,50 eiro.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru