Meklēšanas forma

Skaidras debesis 11 °C Z-ZR vējš 5.1 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. AprīlisVārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Osvalda Zvejsalnieka izstāde «Baltās baznīcas un Spānija»

www.jelgavesvestnesis.lv
Līdz 11. maijam Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī būs apskatāma Latgales mākslinieka Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstāde «Baltās baznīcas un Spānija», kurā mākslinieks iemūžinājis saulainās Spānijas ainavas.

Mākslinieka daiļradi raksturo gan klusās dabas, gan sadzīves žanra darbi un portreti, taču vispilnīgāk O.Zvejsalnieks sevi izsaka ainavās. Arī, gleznojot svešas zemes, O.Zvejsalnieks paliek Latgales mākslinieks – te viņš ir dzimis, beidzis vidusskolu un arī pēc mākslas izglītības iegūšanas atgriezies Rēzeknē. «Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas viņš savu rokrakstu un neatkārtojamo pasaules redzējumu ieguva, kad pievērsās Latgales tēmai. Krāsu ziņā Osvalda Zvejsalnieka darbi ir atšķirīgi no pārējās latviešu glezniecības ar tai raksturīgo tonālo izsmalcinātību. Mākslinieka krāsas 21. gadsimtā kļuvušas košākas, kontrastainākas, otas triepiens uz audekla iekšēji spējāks, enerģiskāks. Krāsu izvēlē un pielietojumā atklājas viņa vitalitāte, dzīvesprieks un harmoniskā pasaules uztvere,» mākslinieka daiļradi raksturo Jelgavas mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.

Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstāde «Baltās baznīcas un Spānija» Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī būs skatāma līdz 11. maijam.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru