Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Māksla – izteikta stiklā

www.jelgavasvestnesis.lv
Līdz 5. janvārim Jelgavas Mākslas skolā apskatāma triju Latvijas Mākslas akadēmijas absolvenšustikla mākslas izstāde «Laiks.Plūsma.Doma». «Anna stikla mākslai pieiet filozofiski, cenšoties to risināt laikmetīgi, savukārt Baiba vairāk iet dizaina ceļu – viņa veido skices un pati, pēc tām vadoties, pūš traukus. Savukārt es pētu stikla materialitāti – to, ka stikls var būt spīdīgs, matēts, plūstošs, ass,» stāsta viena no izstādes autorēm jelgavniece Zane Vēvere.

Jaunās stikla mākslinieces Z.Vēvere, Anna Varnase un Baiba Dzenīte šovasar absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju, un šajā ekspozīcijā var iepazīt viņu dažādo skatījumu uz stiklu kā materiālu. «Tēmas, kas tiek risinātas caur mākslas darbiem, ir dzīves plūsma un laiks kā kustība, un reljefs kā kustības rezultātā radušās izmaiņas un domas – mākslas darbs izzina domāšanas procesu, pēta domu filozofisko aspektu un iedzīvina tās materiālā,» teikts izstādes aprakstā.

Ekspozīcija apkopo mākslas darbus, kas veidoti dažādās tehnikās, tādējādi sniedzot padziļinātāku priekšstatu par stikla daudzveidīgajām iespējām. Z.Vēvere papildina, ka šī ir lieliska iespēja ieraudzīt, ka no stikla var tapt ne vien glāzes un logi, bet arī mākslas darbi.

Foto: no Mākslas skolas arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru