Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Grafika vairākās dimensijās

Jana Bahmane
Līdz 27. augustam Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Ventspils mākslinieces Mārītes Klušas personālizstāde «Simbioze» – tā apvieno divdimensionālus un trīsdimensionālus grafikas darbus.

«Pirms trim gadiem apmeklēju Ledus skulptūru festivālu Jelgavā un, protams, iegāju arī Svētās Trīsvienības baznīcas tornī un Jelgavas muzejā, kur satiku mākslinieci Mārīti Leimani. Mani īpaši uzrunāja Jelgavas muzeja baltā zāle – baltā grīda un griesti, kuros var iekārt darbus –, tādēļ radās ideja par izstādi Jelgavā. Darbi šajā zālē skatās ļoti labi,» stāsta M.Kluša.

Pati māksliniece saka – šī izstāde ir veidota kā pārskats par to, ko viņa dara, jo iepriekš tik plaša ekspozīcija Jelgavā nav bijusi. «Senākie izstādē iekļautie darbi ir tapuši 1999. gadā. Man nekad nav bijusi kāda konkrēta tēma, ko savos darbos risinu – «taisu» to, ko ļoti gribas un kas neliek mierā: citreiz tā ir politika, citreiz – ainava,» atklāj grafiķe. Izstādē apskatāmas puķes, ainavas, figurāli darbi.

Lielāko darba mūža daļu grafiķe vadījusi mākslas studiju bērniem un vēlāk arī pieaugušajiem. 1975. gadā Latvijas PSR Valsts Mākslas akadēmijā ieguvusi dekoratīvās mākslas mākslinieka grādu interjera un iekārtu specialitātē. 1995. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot mākslas maģistra grādu, bet 2002. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pabeigusi pedagoģisko pamatu programmu.

«Krāsas mani nekad īpaši nav interesējušas,» tā M.Kluša. Māksliniece norāda, ka viņai nav arī konkrētu vietu, kas viņu iedvesmotu. Viņa dzīvo un tver sajūtas, kas tajā brīdī uzrunā.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru