Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 1 °C A vējš 0.9 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Ledus skulptūru festivālā spēkus izmēģinās arī mākslinieki no Norvēģijas un Ķīnas

www.jelgavasvestnesis.lv
No 9. līdz 11. februārim Jelgavā jau 20. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kas jubilejas gadā pārsteigs ar vērienu – trim norises vietām. Žūrijas komisija dalībai festivālā apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm – tostarp Ķīnas un Norvēģijas, kas festivālā būs pārstāvētas pirmoreiz. Tēlnieku uzdevums šoreiz būs ledus skulptūrās attēlot tēmu «sapņi».

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» organizētajā skiču atlases konkursā kopumā piedalījās 78 mākslinieki, iesūtot 139 ledus skulptūru skices. Iestādes «Kultūra» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics norāda, ka mākslinieku interpretācijas par festivāla tēmu bijušas visai daudzveidīgas – daži sapņus attēlojuši diezgan tieši, sasaistot tos ar gulēšanu un pasakām, citi savukārt uz tēmu raudzījušies plašāk. «Šogad bija tiešām daudz interesantu un labu skiču – gribējās izvēlēties vairāk nekā iespējams, tādēļ atlases process nebija viegls,» stāsta I.Pirvics. Viņš papildina, ka žūrija vērtē gan komandu kopumā, gan arī katra tās dalībnieka individuālās skices, tādēļ ļoti svarīgi, lai visu komandas dalībnieku sniegums būtu līdzvērtīgs, jo viņi startēs ne vien komandu, bet arī individuālajā disciplīnā. «Tāpat vērtējam arī tēlnieku pieredzi darbā ar ledu – ir svarīgi, lai mākslinieks ne vien prastu uzzīmēt skaistu skici, bet spētu to arī kvalitatīvi izpildīt ledū,» norāda iestādes «Kultūra» pārstāvis.

Ledus tēlnieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas Jelgavā ieradīsies 4. februārī un darbu turpinās līdz 9. februārim, savukārt apmeklētāji baudīt festivāla gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 9. līdz 11. februārim. «Šoreiz Ledus skulptūru festivāls notiks trīs vietās – Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā,» tā I.Pirvics.

Festivāls šo 20 gadu laikā kļuvis par nozīmīgu pasākumu. Tas ir iezīmējis Jelgavu pasaules lielāko ledus skulptūru festivālu kartē un ir lielākais šāda veida pasākums Baltijā, uz kuru ik gadu piesakās vairāk nekā 50 profesionāli tēlnieki no visas pasaules.

Biļetes iepriekšpārdošanā būs ar ievērojamu atlaidi, to tirdzniecība «Biļešu paradīzes» kasēs tiks uzsākta decembra vidū. 

Vairāk informācijas par festivālu drīzumā būs pieejama mājaslapā www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv.

Foto: no «Kultūras» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti