Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

«Intriga» nonāks ačgārnā pasaulē

Jana Bahmane
«Ačgārnija ir vieta, kur cilvēks nonāk sapņu laikā, kad sāk darboties zemapziņa, – tā ir nereāla vide, kurā sapņu tēli savijas ar realitāti,» deju studijas «Intriga» sezonas noslēguma koncerta «Ačgārnija» ideju ieskicē studijas mākslinieciskā vadītāja Inga Ose. «Intriga» šosezon tapušo deju programmu 22. aprīlī pulksten 14 un 18 izdejos Jelgavas kultūras namā.

«Šosezon mums tapa daudzas patiesi interesantas horeogrāfijas un tēli, tādēļ nolēmām tos iedzīvināt sapņu tematikā, jo sapnis ir ļoti «ietilpīgs»: miega laikā cilvēks redz dažādus notikumus un tēlus, bet pamostoties bieži vien nav skaidrs – redzētais bija vien sapnis vai patiesība, un to katrs skatītājs, kopā ar mums nonākot Ačgārnijā, varēs izlemt pats,» skaidro I.Ose. Koncerta sākumā «Intrigas» jaunākās dejotājas iemigs, bet viss tālāk notiekošais būs viņu sapņu pasaule.

«Intrigas» jaunizveidotajā koncertprogrammā iekļautas vairāk nekā divdesmit dejas, un lielākā daļa no tām tapušas šosezon – vien dažas dejas būs jau redzētas. «Šajā pusgadā uzvestas tiešām daudz horeogrāfiju – 99 procenti no koncerta dejām,» stāsta deju studijas mākslinieciskā vadītāja.

Šī ir «Intrigas» 28. sezona, un I.Ose atklāj, ka tā pulcējusi daudz jaunu dejotāju – šobrīd deju studijas pulkā ir jau aptuveni 170 dejotāju no piecu gadu vecuma līdz pat 12. klasei. «Mani priecē, ka ar katru gadu bērni kļūst arvien atvērtāki – īpaši mazākie dejotāji. Viņi viegli iejūtas tēlos un nebaidās izteikt savu viedokli, sniegt ieteikumus un dejā ielikt savas emocijas. Tā droši vien ir paaudzes iezīme,» vērtē «Intrigas» mākslinieciskā vadītāja. Koncertā piedalīsies visu grupu dejotāji. Šogad pirmo reizi deju studija piedzīvos divus sezonas noslēguma koncertus – tas ir gan papildu gandarījums, gan arī papildu darbs. «Pagājušogad daudzi nepaguva iegādāties biļetes uz mūsu koncertu, jo tās izpirka ļoti ātri, tādēļ šogad pieņēmām lēmumu rīkot divus koncertus – ceram, ka viss izdosies. Arī dejotāju skaits šajā sezonā ir ievērojami audzis, un domāju, ka viņu atbalstītāju skaits tāpat,» vērtē «Intrigas» vadītāja, turpinot: «Idejas izstrādes un mēģinājumu process vienmēr prasa ilgu laiku, bet koncerts paiet tik ātri, un šī būs mūsu iespēja dejas prieku izbaudīt ilgāk. Domāju, ka īpaši to novērtē vecākie dejotāji.»

Koncertprogrammā iekļautās dejas veidojuši horeogrāfi I.Ose, Santa Jankovska, Simona Andra Kuriga un Ģirts Bisenieks. Tērpu māksliniece – Irīna Mihailova. «Man ir liels prieks, ka mūsu deju studijas darbībā labprāt iesaistās arī dejotāju vecāki. Paldies Līgai Vītoliņai, kas palīdzēja tērpu izveidē,» tā I.Ose.

Deju studijas «Intriga» koncerts «Ačgārnija» 22. aprīlī pulksten 14 un 18 notiks Jelgavas kultūras namā. Biļetes var iegādāties kultūras nama kasē, cena – 2 – 3 eiro.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti