Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Kultūras nama skatuves jaunā grīda iedvesmos darbam

Jana Bahmane
Līdz ar Jelgavas kultūras nama iekštelpu remontdarbiem pārmaiņas šovasar piedzīvos arī kultūras nama lielās zāles skatuves dēļu grīda, kas pēdējo reizi renovēta pirms vairāk nekā desmit gadiem. Jelgavas kultūras dzīves pārstāvji atklāj, ka pārmaiņas viņus iepriecina, kā arī neslēpj – iepriekšējais grīdas segums bija manāmi nolietojies.

«Kultūras nama zāles grīda savu laiku jau ir nokalpojusi – vietām tā bija nosēdusies, tādēļ, kārtojot scenogrāfiju, tā neizskatījās, kā plānots. Tāpat daži grīdas dēļi bija sarāvušies, un grīdas spraugās varēja iestrēgt kurpes papēdis,» stāsta iestādes «Kultūra» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs scenogrāfs Ivars Pirvics. Viņš atklāj, ka, piemēram, senatnīgām scenogrāfijām šī grīda bija labi piemērota, taču dažkārt nācās ieklāt arī citu segumu. «Dēļi vietām bija kļuvuši spīdīgi, vietām – piesūkušies ar dažādām vielām, tādēļ mēdza atstarot prožektoru gaismu ne pārāk veiksmīgā rakursā,» norāda iestādes «Kultūra» pārstāvis. Tā kā koncertos bieži izmanto klavieres, skatuves malā bija izveidojušās pat iedobes, pa kurām tās tika uzstumtas. «Pagaidām ir grūti spriest, kāds būs jaunais skatuves segums, taču kultūras nama noslogotība ir liela, tādēļ skatuvei ir jābūt izturīgai,» vērtē I.Pirvics.

«Jelgavas kultūras nama skatuve ir liela un pateicīga dejotājiem – vienīgi kulisēs visiem dejotājiem satilpt nav viegli. Dažreiz, lai paplašinātu skatuvi, samazinām kulišu daļu, bet sienas jau paliek uz vietas,» stāsta bērnu un jauniešu deju kolektīva «Vēja zirdziņš» mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa. Viņa neslēpj, ka skatuves grīdas dēļi gadu gaitā bija nolietojušies un dejotāji dažkārt varēja aiz tiem aizķerties vai ieraut kājās kādu skabargu. «Mēs bieži izmantojam arī deju grīdu, ko klājam uz skatuves, taču ne vienmēr ir tāda iespēja, tādēļ ir ērti, ja pieejama laba dēļu grīda. Svarīgākais, lai dēļi ir līdzeni,» tā A.Skrastiņa.

Savukārt Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra direktors un režisors Arvīds Matisons norāda, ka teātrim grīdas izturība nav tik nozīmīga kā dejotājiem, bet krāsa gan, un kultūras nama skatuves grīdas melnā krāsa ir priekšrocība. «Skatuves grīdai ir jābūt tumšai – tā to var labāk izgaismot. Bet, ja nepieciešama gaiša grīda, var klāt citu pārklājumu,» stāsta A.Matisons. Viņš skatuves seguma nomaiņu vērtē pozitīvi. «Tas ir jauks brīdis – būs jauna grīda – būs vēl patīkamāk strādāt,» vērtē režisors.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šovasar plānots veikt Jelgavas kultūras nama dēļu grīdas stiprināšanu un tās seguma nomaiņu – tādējādi grīda būs cietāka un izturīgāka, kas ir nozīmīgi pie tik lielas skatuves noslogotības.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti