Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Izbaudi mūsu kaimiņu baltkrievu kultūras garšu!

Jana Bahmane
Šogad Baltkrievu kultūras dienās, kas Jelgavā notiks no 16. līdz 20. oktobrim, varēs apmeklēt divas mākslas un amatniecības darbu izstādes, piedalīties audumu apgleznošanas un apdrukas meistarklasē, kā arī baltkrievu tradicionālās virtuves degustācijā, bet pasākumu kopumu noslēgs koncerts «Mūsu ciemā», kurā piedalīsies gan pašmāju kolektīvi, gan arī viesmākslinieki no Baltkrievijas.

Baltkrievu kultūras dienas ievadīs izstāde «Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā», ko 16. oktobrī pulksten 17 atklās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. «Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību «Maju gonar», un tajā būs skatāmi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā dzīvojošu baltkrievu mākslas darbi, piemēram, gleznas, fotogrāfijas, kas raksturo baltkrievu garu, – kopumā divdesmit autoru darbi,» stāsta Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» vadītāja Jeļena Grīsle. Izstāde Jelgavas muzejā būs apskatāma līdz 22. oktobrim, bet daļu mākslinieku klātienē varēs sastapt izstādes atklāšanā 16. oktobrī. Tāpat no 16. līdz 20. oktobrim Sarmas ielā 4 varēs apskatīt Vitebskas apgabala baltkrievu tautas daiļamata meistaru darbu izstādi «Baltkrievu daiļrades pērles», kurā apkopoti daiļamatu meistaru darināti roku dvieļi, salmu pinumi, batika un citi izstrādājumi.

Jau vairākus gadus Baltkrievu kultūras dienu laikā Ozolnieku novada pašvaldības sociālās aprūpes centrā «Zemgale» notiek labdarības koncerti, un šogad 20. oktobrī pulksten 10 centra iedzīvotājiem uzstāsies viesmākslinieki no Baltkrievijas – Vitebskas apgabala folkloras kolektīvs «Medunica». Bet pulksten 13 Sarmas ielā 4 notiks baltkrievu daiļamatu meistaru audumu apgleznošanas un apdrukas meistarklase, kuru apmeklēt aicināti 7.–12. klašu skolēni. «Šoreiz īpaši aicinām skolēnus, taču, protams, ja interese būs arī citiem, droši varēs pievienoties,» tā J.Grīsle. Meistarklasē var piedalīties 35 dalībnieki, tādēļ interesenti aicināti pieteikt savu dalību līdz 19. oktobrim pa tālruni 26757978.

No 16. līdz 22. oktobrim jelgavnieki bistro «Silva» Driksas ielā 9 aicināti nogaršot baltkrievu tradicionālos ēdienus – šoreiz varēs nobaudīt, piemēram, kartupeļu pankūkas jeb draņikus ar gaļas, sīpolu un saldā krējuma mērci, mačanku un biezpiena-magoņu pīrāgu nesterku. «Bistro «Silva» esam uzdāvinājuši baltkrievu nacionālās virtuves pavārgrāmatu, tādēļ pavāriem ir no kā smelties iedvesmu,» papildina J.Grīsle.

11. Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā noslēgs koncerts «Mūsu ciemā», kas 21. oktobrī pulksten 14 izskanēs kultūras namā. Koncertā piedalīsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok», Vitebskas apgabala folkloras kolektīvs «Medunica» un jauktais koris «Balti». Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Sarmas ielā 4, bet koncerta dienā no pulksten 12 – kultūras nama foajē. Cena – 2 eiro.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā organizē baltkrievu biedrība «Ļanok» sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti