Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Bibliotēkas krājumu papildina vēsturisku izdevumu dāvinājumi

www.jelgavasvestnesis.lv
Šovasar Jelgavas pilsētas bibliotēka kā dāvinājumu saņēmusi vairākus vēsturiskus periodikas izdevumus, kurus iespējams iepazīt bibliotēkas lasītavā, kā arī neklātienē aplūkot vietnē periodika.lv, informē bibliotēkas pārstāve Baiba Īvāne-Kronberga.

Bibliotēkā ir pieejami Latvijas pirmās brīvvalsts laika populārākā žurnāla «Atpūta» izdevumi no 1924. līdz 1941. gadam, ko bibliotēkai dāvinājis vēsturnieks Andris Tomašūns. Bibliotēkā stāsta, ka 1924. gadā «Atpūtu» sāka izdot Antons Benjamiņš. Pēc iepazītajiem vācu un franču žurnālu paraugiem izdevējs sacījis: «Mums šie piemēri neder, mums vajadzīgs «famīlijas žurnāls» ar labu lasāmvielu, interesantām bildēm atpūtas brīžiem – bez kādām augstām gudrībām un cilvēku pamācīšanām». Žurnālā var atrast daudz interesanta un izklaidējoša – stāstus, anekdotes, dažādu pasaules vietu aprakstus, noderīgus padomus.

Bibliotēkas periodikas krājumu papildinājis arī žurnāla rokdarbiem un mājai «Mājas Draugs» izdevuma numuri no 1935. līdz 1939. gadam. «Žurnālā var atrast daudz vērtīgu rokdarbu paraugu, recepšu, skaistumkopšanas padomu un lasāmgabalu brīvam brīdim, vienlaikus sagādājot sev iespēju paceļot laikā. Piemēram, 1938. gada 10. jūlija izdevumā «Mājas Draugs» iesaka pašrocīgi darināt tamborētas sandālītes plūdmalei un adītu jūrmalas uzvalku,» papildina B.Īvāne-Kronberga.

Foto: no žurnāliem «Atpūta» un «Mājas Draugs»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru