Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

«Zinītī» spokojas un lasa šausmu stāstiņus

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas bērnu bibliotēkā «Zinītis» šodien valdīja citādāka atmosfēra nekā ikdienā. Lasot šausmu stāstus, darinos zirnekļus un mūmijas, bibliotēkā atzīmēja Halovīnu, kas pasākuma dalībniekiem asociējas ar briesmoņiem un daudz saldumiem. Uzrunātie bērni apstiprināja, ka šovakar ģērbsies baisās maskās un ies pie kaimiņiem prasīt saldumus, ja nedošot – izjokošot.

Bibliotēkas personāls bija padomājis par svētku gaisotni – iededzis sveces, izdekorējis bibliotēku ar ķirbjiem, kas ir viens no šo svētku simboliem, kā arī sagatavotas šiem svētkiem atbilstošas aktivitātes. Bērni pirms pasākuma steidza sakrāsot sejas, lai izskatītos baisāki.

Uzrunātie pasākuma dalībnieki zināja teikt, ka šie nav latviešu svētki, taču tie esot interesanti, tāpēc tos svin. «Halovīnā ģērbjas briesmoņu maskās un iet pie kaimiņiem prasīt saldumus,» pastāstīja 6. klases skolnieks Mārtiņš Zborovskis, kurš šovakar iecerējis uzvilkt troļļa masku un doties pie kaimiņiem Satiksmes ielas rajonā. Pērn Halovīnā viņam izdevies savākt divus kilogramus saldumu. «Līdz šim vienmēr saldumi ir doti, nav neviens bijis jāizjoko, bet daži joki vienmēr ir padomā,» tā puisis. 3. klases skolēns Niks Smalkais jau vakar, pārģērbjoties par nāvi, apciemojis kaimiņus, kas viņu sacienājuši ar vienu apelsīnu, vienu mandarīnu, dažām ledenēm, šokolādi, 50 centiem, par ko varot iegādāties kādu saldumu. «Viena tante gan durvis neatvēra. Par to es viņai uz durvju actiņas atstāju mazu spēļu zirneklīti,» stāsta Niks, piebilstot, ka arī šodien dosies saldumu medībās.

«Jā, Halovīns nav latviešu tradīcija, taču jau labu laiku Latvijā tiek atzīmēti šie svētki un bērniem patīk pārģērbties par mošķiem, staigāt pa mājām, prasot saldumus. Mēs esam bērnu bibliotēka un rīkojam pasākumus, kas bērniem saistoši. Šis ir viens no tiem. Pagājušajā gadā bija liela interese. Jāteic, ka mūsu lasītājiem – bērniem – vispār patīk, ka ar viņiem darbojas, ja bibliotēka ir kļuvusi mazliet citādāka nekā ikdienā,» tā bērnu bibliotēkas «Zinītis» vadītāja Baiba Karčevska.

Viņa min, ka gaidāmā Mārtiņdiena gan bibliotēkā netiks īpaši svinēta, jo dažādi pasākumi notiek jau bērnudārzos un skolās. Bibliotēkā vien tiks izveidota tematiskā grāmatu izstāde. Bet interesanti pasākumi «Zinītī» gaidāmi no 13. novembra, kad sāksies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.

Foto: JV

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru