Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Velosacensībās spēkus pārbauda ap 80 dalībnieku (papildināta)

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavā, Pasta salā, notiek Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotās velosacensības bērniem «Bērnu rallijs». Mūsu pilsētā šis pasākums notiek otro gadu, un šoreiz dalībnieku ir daudz vairāk nekā pērn – ja pagājušajā gadā «Bērnu rallijā» piedalījās ap 50 dalībnieku, tad šogad tas pulcē ap 80 interesentu.

Dalībnieki pārbauda savas prasmes un zināšanas trīs blokos: velotrasē, kur jāpārvar dažādi šķēršļi, piemēram, jāizbrauc čūska, jāstūrē ar vienu roku, lai paņemtu bumbiņu, jānobrauc pa dēli un tas viss jāveic ar papildu smagumu uz muguras, velokartinga trasē un teorētiskajā blokā, kur organizatori pārbauda, cik labi dalībnieki pazīst ceļa zīmes un zina satiksmes noteikumus.

Otro reizi «Bērnu rallijā» piedalās 12 gadus vecais Kārlis Zeidaks no Rīgas. «Arī pagājušajā gadā piedalījos šajā pasākumā Jelgavā un man ļoti iepatikās, tāpēc arī šogad vēlējos piedalīties,» saka jaunietis, piebilstot, ka tā ir laba laika pavadīšana, turklāt iespēja pārbaudīt savas prasmes. Viņš spriež, ka visgrūtākā būs velotrase, kurā jāpārvar šķēršļi. «Ar velosipēdu pārvietojos  bieži – braucu uz skolu un basketbola treniņiem. Tur man sanāk braukt pa gājēju celiņu, jo veloceliņa šajā maršrutā nav. Mēs arī visa ģimene dodamies izbraucienos ar velosipēdiem, piemēram, uz jūru, bet tas nav tas pats kas šķēršļu josla,» spriež puisis, piebilstot, ka velosipēdista tiesības ieguva pirms diviem gadiem. Viņš uzskata: ja ievēro ceļu satiksmes noteikumus, velosipēdists satiksmē var justies droši.

Dalība «Bērnu rallijā» pērn arī desmit gadus veco jelgavnieku Kristeru pamudināja piedalīties atkal. «Pagājušajā gadā izcīnīju trešo vietu un arī šogad gribu dabūt medaļu,» neslēpj zēns pēc pieveiktās šķēršļu joslas, kurā visgrūtākais bijis izbraukt čūsku – līkloča trasi. Ar velosipēdu viņš brauc bieži, bet pagaidām velosipēdista vadītāja apliecību nav ieguvis. Tieši tāpēc viņš domā, ka šodien vissmagākais uzdevums viņam būs teorētisko zināšanu pārbaude. «Tā kā, kārtojot velosipēdista eksāmenu, arī jāzina noteikumi, šis būs tāds kā treniņš,» puisi mierina mamma.

Deviņus gadus veco Diānu no Jelgavas uz Pasta salu atveda mamma Aļona. Viņa teic, ka šogad meita dzimšanas dienā tikusi pie jauna velosipēda, tāpēc tagad cenšas piedalīties un iesaistīties visās aktivitātēs ar velosipēdiem. «Man patīk, ka jaunajam velosipēdam ir lielāki riteņi,» saka meitene un atklāj, ka prot arī stūrēt ar vienu roku, kas noderēs šķēršļu joslā. Viņu mērķis ir labi pavadīt laiku, tāpēc viņas nesatraucas, ka teorētiskajā uzdevumā Diāna varētu kaut ko nezināt. «Kaut ko no noteikumiem viņa zina, jo skolā ir mācīts un stāstīts, bet, kad gatavosimies kārtot eksāmenu velosipēdista vadītāja apliecības iegūšanai, visu iemācīsimies,» saka Aļona, piebilstot, ka braukt ar velosipēdiem patīk visai ģimenei. Pagaidām garākā distance, ko nobraukusi Diāna, ir līdz Ozolniekiem, apkārt dīķim un atpakaļ.

Jāpiebilst, ka dalībnieki, atbilstoši vecuma grupām, startē trīs grupās: A grupā (6–7 gadi), B grupā (8–10 gadi) un C grupā (11–14 gadi). Katras grupas finālisti, iegūs iespēju startēt «Bērnu rallija» finālsacensībās 20. augustā Liepājā, informē CSDD.

Jelgavas posma rezultāti

A grupa (6–7 gadi) 
1. Gustavs Ozols 
2. Emīls Stūrnieks 
3. Alens Ermans-Marčenko

B grupa (8–10 gadi)
1. Ernests Ozols
2. Kristers Bluka
3. Beāte Šulca

C grupa (11–14 gadi)
1. Kārlis Zeidaks
2. Evelīna Ermane-Marčenko
3. Anna Marija Ozola

Komandu grupā (bērns līdz 14 gadi un pieaugušais)
1. «Motosports racing team»
2. «Veloprofi»
3. «Soli priekšā»

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru