Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Skolēni vērtē, kas Jelgavā saista jauniešus

Jana Bahmane
Šodien Sabiedrības integrācijas pārvaldē notika Jelgavas izglītības iestāžu 8. klašu audzēkņu radošo darbu konkurss «Reiz Jelgavā», kurā šogad skolēni bija aicināti atklāt Jelgavu kā vietu, ko vērts apmeklēt jauniešiem. Vislabāk tas izdevās Spīdolas ģimnāzijas komandai «Spīdolieši», kas kļuva par šī gada konkursa uzvarētājiem.

Konkursa mērķis bija sekmēt jauniešu lokālpatriotismu un dzimtās pilsētas vēstures izzināšanu. Dalībniekiem bija jāsagatavo «Power Point» prezentācija un radošs, atraktīvs stāstījums, caur kuru jelgavnieki iepazīstinātu jauniešus no citām pilsētām vai valstīm ar savu pilsētu. Veidojot stāstījumu, konkursa dalībniekiem bija jāņem vērā, ka pilsētas viesi jau paguvuši apskatīt populārākos tūrisma objektus Jelgavā. «Daudzi jaunieši savās prezentācijās pieminēja vietas, kur var satikties, pasēdēt un kopīgi ieturēt maltīti,» norāda Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

Radošo darbu konkursā piedalījās deviņas komandas no sešām pilsētas skolām – Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas, Tehnoloģiju vidusskolas, 5. un 6. vidusskolas, kā arī 2. pamatskolas. «Šis konkurss ļāva mums plašāk paraudzīties uz pilsētas sniegtajām iespējām. Mēs izcēlām, piemēram, atpūtas kompleksu «Zemgale» un peldbaseinu, parādot, ka Jelgavā ir arī aktīvās atpūtas iespējas. Lielākais izaicinājums bija laika trūkums, jo konkursam pieteicāmies salīdzinoši vēlu,» stāsta Spīdolas ģimnāzijas komandas «Spīdolieši» dalībnieki Izolde Gūtmane, Aldis Kalns, Niks Murāns un Roberts Ralfs Vārslavs. Bet Valsts ģimnāzijas komanda «Gardēži» savā prezentācijā atklāja vietas, kur vislabāk varētu ieturēt maltīti. «Mūsuprāt, labs variants jauniešiem ir «Silva» un «Hercogs», jo tur ir plašs piedāvājums un draudzīgas cenas,» norāda 8. klases skolnieces Eva Kārkliņa, Sabīne Rutka, Paula Ozoliņa un Marta Mazūdre. Meitenes arī izstrādāja savu orientēšanās spēli, ko labprāt īstenotu, ja būtu tāda iespēja.

Jaunieši bija parūpējušies ne vien par interesantu stāstījumu, bet arī vizuālo noformējumu un interesantiem rekvizītiem, taču daudzas komandas neslēpa, ka satraukums pirms uzstāšanās bijis gana liels. 5. vidusskolas komanda «Ziņkārīgie» atzīst, ka visgrūtāk bija no galvas iemācīties savu stāstījumu. «Mums šķita, ka jauniešiem varētu interesēt izklaides un atpūtas iespējas pilsētā, tādēļ stāstījām par Jelgavas festivāliem un svētkiem, kā arī iepazīstinājām ar izglītības piedāvājumu pilsētā,» tā Darina Baluša, Anastasija Asejeva, Ariadna Petriščeva un Veronika Serguna, papildinādamas, ka sākumā bijis grūti izdomāt, kādus objektus prezentācijā iekļaut. Bet Spīdolas ģimnāzijas komanda «Ceļotāji» nosacījumu savā prezentācijā neatspoguļot populārākos pilsētas apskates objektus uztvēra kā priekšrocību. «Tas padara konkursu interesantāku – pretējā gadījumā prezentācijas būtu ļoti līdzīgas. Gatavojoties konkursam, arī pašas atklājām daudz jauna,» vērtē Spīdolas ģimnāzijas skolnieces Gerda Grūtupa, Anete Alksne, Aija Sjanīte un Laura Eva Furmanova, kuras stāstīja, kur pilsētas viesiem paēst, izklaidēties, ko apskatīt. Meitenēm pat bija sagatavots scenārijs, lai uzstāšanās noritētu raitāk.

Papildu mājasdarbam – prezentācijai – jauniešiem bija arī jāizpilda tests un jāpiedalās «Vēstures duelī».

Konkursa darbus izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja galvenais krājuma glabātājs Aldis Barševskis, Jelgavas reģionālā Tūrisma centra tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Kindereviča un brīvprātīgais Kristiāns Murāns.

Rezultāti:

1. vieta – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Spīdolieši» (37,8 punkti);
2. vieta – Jelgavas 5. vidusskolas komanda «Ziņkārīgie» (29 punkti);
3. vieta – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda «Četri apgaismotāji» (27,8 punkti);
4. vieta – Jelgavas 6. vidusskolas komanda «Zinātkārie» (26,6 punkti);
5. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Jelgavas zvirbuļi» (25,8 punkti);
6. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Gardēži» (23 punkti);
7. vieta – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Ceļotāji» (22,4 punkti);
8. vieta – Jelgavas 2. pamatskolas komanda «Pētnieki» (17,6 punkti);
9. vieta – Jelgavas 2. pamatskolas komanda «Jelgavas vēsturnieki» (15 punkti).
 

 

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru