Meklēšanas forma

Skaidras debesis 15 °C D-DA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Skolēni uzrunā Latviju

Jana Bahmane
«Novēlu Latvijai attīstīties līdz ar apkārtējo pasauli, taču vienmēr saglabāt savu latviskumu un tradicionālās vērtības,» Latvijai valsts svētkos vēl Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 8. klases skolniece Līva Ašmane, kuras eseja atzīta par vienu no desmit labākajām Valsts prezidenta kancelejas organizētajā konkursā «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā». Viņa Piedalījās pasākumā «Latvijas prezidenta institūcijai – 95» Rīgas pilī.

Lai arī kādas pārmaiņas pasaulē notiktu, mums vienmēr būs Latvija un pārliecība, ka esam latvieši – šo vēstījumu L.Ašmane vēlējās nodot caur savu uzrunu. «Informāciju par iespēju piedalīties šajā konkursā atradu pati, taču vēlāk mums par to stāstīja arī skolā. Jāatzīst, ka uzrakstīt uzrunu nolēmu, patriotisku jūtu vadīta, un tajā brīdī nedomāju par rezultātu, tādēļ tas, ka esmu desmit labāko vidū, mani patiesi pārsteidz,» atklāj L.Ašmane. Viņa norāda, ka runas uzrakstīšana prasījusi diezgan ilgu laiku, papildinot to vairāku dienu garumā. «Līdz šim nebiju bijusi Rīgas pilī, un man patika ekskursija pa atjaunoto pils daļu. Tāpat saņēmu arī piemiņas dāvanas no Valsts prezidenta kancelejas,» stāsta Spīdolas ģimnāzijas skolniece.

Jāpiebilst, ka kopumā skolēnu konkursam «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā» šogad tika iesūtītas 278 esejas un 17 videouzrunas, bet piedalīties pasākumā «Latvijas prezidenta institūcijai – 95» bija aicināti aptuveni 50 skolēni. To vidū arī Jelgavas 4. vidusskolas 12. klases skolniece Kerolaina Stepe, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 7. klases skolniece Beāte Sannija Aploka, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Kaiva Reihmane, Jelgavas 2. pamatskolas 8. klases skolniece Diāna Akimova, Jelgavas 4. sākumskolas 6. klases skolniece Katrīna Šrama un Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Anželika Grakoviča.

Jelgavnieces piedalījās ekskursijā pa Rīgas pils atjaunoto daļu un konferencē, kurā iepazina Latvijas Valsts prezidenta institūcijas darbību kopš 1918. gada līdz mūsdienām. Tāpat viņām bija iespēja klātienē klausīties Gunta Ulmaņa, Vairas Vīķes-Freibergas, Andra Bērziņa un Raimonda Vējoņa uzrunas.

L.Ašmanes uzruna

Foto: no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti