Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 21 °C Z vējš 2.5 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Sācies iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» noslēdzošais posms

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautā Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» uzsāk noslēdzošo posmu. Jaunā mācību gada ieskaņā, godināti aktīvākie aizvadītās sezonas jaunatklājēji.

Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone norāda, ka aizvadītā mācību gada laikā klašu kolektīvi pieteica gandrīz 800 lokālos dārgumus un veica vairāk nekā 6000 uzdevumus. «Pirmajā iniciatīvas norises gadā vērsām dalībnieku uzmanību uz nacionālajiem dārgumiem, otrajā akcentējām lokālos dārgumus, bet noslēdzošajā gadā aicinām dalībniekus vērst uzmanību un nacionālo dārgumu un lokālas nozīmes objektu atjaunošanu un jaunu objektu izveidi,» tā E.Miķelsone. Kopumā iniciatīvas portālā reģistrējusies 241 klase no 22 izglītības iestādēm.

Aktīvākās klases tiek apbalvotas ar lokāliem piedzīvojumiem. Iniciatīvas otrajā norises gadā dalībnieku lielās ieinteresētības dēļ tika lemts apbalvot divas aktīvākās klases katrā klašu grupā. Jelgavā 1.–4. klašu grupā jeb mazajā līgā visvairāk punktus aizvadītajā mācību gadā saņēma Jelgavas 4. vidusskolas 4. b klase, kas kopumā apmeklējusi 331 no iniciatīvā iekļautajiem lokālajiem dārgumiem. Līdzvērtīgi rezultāti bija Jelgavas 3. sākumskolas 1. a klasei, kas izcēlās ne tikai ar apmeklēto objektu skaitu, bet viennozīmīgi iesaistīja procentuāli visvairāk skolēnu no savas klases visu objektu apmeklējumā. Vidējā līgā jeb 5.–9. klašu grupā visaktīvāk startēja 9.c no Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas, kura ne tikai ieguva visvairāk punktu savā klašu grupā, bet šī posma kopvērtējumā. «Klases kolektīvs ir uzteicams, jo paspējis apmeklēt 637 objektus, kas ir ievērojams rādītājs. Spēcīgi konkurenti bija arī 7. a klase no Valsts ģimnāzijas, kas apmeklēja 416 objektus,» papildina Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja. Savukārt Lielajā līgā nemainīgi aktīvākie bija Jelgavas Tehnikuma audzēkņi – 2016./2017. mācību gadā triumfēja 210. grupa, kurai sīvi uz papēžiem mina 208. grupa.

Panākumiem bagātākās klases tika godinātas ar īpašām piedzīvojumu balvām savā pilsētā vai novadā. Bet Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas 9.c klases kolektīvs saņēma īpašu Latvijas valsts prezidenta kundzes, iniciatīvas patroneses Ivetas Vējones atzinību. Šīs klases jaunieši oktobrī viesosies Rīgas pilī, lai dotos ekskursijā un pārspriestu savus Latvijas apceļošanas iespaidus ar patroneses kundzi.

Jāpiebilst, ka iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018. gada maijam. Trešā posma gaitā klašu kolektīviem ir īpaši aicināti sakopt un veidot jaunus lokālas nozīmes objektus. Plašāka informācija par objektiem, veicamajiem uzdevumiem un balvām pieejama iniciatīvas mājaslapā – www.nacionaliedargumi.lv.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» sniedz iespēju Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu izglītības iestāžu klašu kolektīviem iepazīt un veikt uzdevumus nacionālās un lokālās nozīmes objektos, vienlaikus sacenšoties par balvām. Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Šobrīd laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēli no jauantklāšanas procesa un 150 vēlējumi Latvijai.

Foto: no iniciatīvas arhīva

 

 

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti