Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 25 °C Z-ZA vējš 4.6 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Romu bērni vasaras nometnē gatavojas skolas gaitām

Anastasija Miteniece
​Jau otro gadu Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde organizē vasaras nometni romu bērniem. Mēneša garumā trīs reizes nedēļā bērni mācās latviešu valodu, matemātiku, apgūst dabas zinības, kā arī papildina zināšanas dažādās mācību ekskursijās.

«Bērniem tā ir iespēja gatavoties skolas gaitām – mācīties runāt, lasīt un rakstīt latviešu valodā, kā arī rēķināt un komunicēt ar pieaugušajiem,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža, piebilstot, ka šogad mācībās piedalās aptuveni 18 bērnu, kas sadalīti divās vecuma grupās.

«Noturēt bērnu uzmanību nav viegli, bet, ja izdodas, bērni labprāt klausās, atkārto un mācās,» secina nometnes skolotāja Iveta Krūmiņa. Skolotāja atzīst, ka bērnu zināšanu līmenis ir ļoti atšķirīgs – ir bērni, kuri runā krievu valodā, ir tādi, kuri saprot latviski, bet nemāk lasīt un rakstīt. 11 gadus vecā Marika nometnē piedalās jau otro gadu un norāda, ka pērn pēc nometnes uzsākt skolas gaitas bija vieglāk. Luīze, kura saprot un runā pārsvarā krievu valodā, piebilst, ka iegūtās prasmes palīdz atrast jaunus draugus. «Nav daudz cilvēku, ar kuriem varu runāt latviski, bet nesen parkā iepazinos ar latviešu meiteni un kopā interesanti pavadījām laiku,» tā astoņus gadus vecā Luīze. Savukārt Sandis stāsta, ka viņš nometnē visvairāk gaida matemātikas nodarbības. «Man ļoti patīk matemātika, mums to interesanti pasniedz skolotāja Dana Dižus,» stāsta puisis, piebilstot, ka skolotāja viņu mācījusi arī lasīt pa zilbēm, rakstīt un runāt latviešu valodā.

«Bērni ir ļoti aktīvi, centīgi un labprāt iesaistās dažādos pasākumos,» atklāj D.Didžus, piebilstot, ka dažkārt nākas piestrādāt pie puišu uzvedības, tomēr, uzslavējot un ieinteresējot jauniešus, viņi cenšas un mācās arvien labāk.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru