Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Policija pārbauda jauniešu brīvā laika pavadīšanas paradumus

www.jelgavasvestnesis.lv
​Aizvadītajā nedēļā Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas (JPPP) Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas inspektores rīkoja reidu, lai pārliecinātos, kā jaunieši pavada laiku, vai nelieto alkoholu un citas apreibinošas vielas un vai neatrodas uz ielas pēc pulksten 22.

Reida laikā nepilngadīgas personas veica alkohola kontrolpirkumu deviņos pilsētas veikalos – divos no tiem nepilngadīgai personai pārdots enerģijas dzēriens. Vienā no veikaliem pārkāpumu pieļāva pārdevēja, kura sešu gadu laikā jau divreiz pārkāpusi likumu, tirgojot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajiem. Abām pārdevējām tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, informē JPPP pārstāve Sandra Reksce, norādot, ka par enerģijas dzēriena pārdošanu nepilngadīgām personām pārdevējai var piemērot naudas sodu no 140 līdz 174 eiro, savukārt juridiskai personai – no 350 līdz 700 eiro. Gadījumā, ja konstatēta alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājuma pārdošana nepilngadīgai personai, soda apmērs pieaug: pārdevējam tas ir no 280 līdz 350 eiro, savukārt juridiskai personai – no 700 līdz pat 1400 eiro.

Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka personas līdz 16 gadu vecumam pēc pulksten 22 nedrīkst uzturēties pilsētā un sabiedriskos pasākumos bez vecāku klātbūtnes, tādēļ reida laikā pēc pulksten 22 pilsētā pārbaudītas aptuveni 24 personas; astoņas no tām bija nepilngadīgie vecumā līdz 16 gadiem. JPPP darbinieki sazinājās ar jauniešu vecākiem, aicinot ierasties pēc bērniem. Ar bērniem un viņu vecākiem veiktas preventīvas pārrunas.

Jāpiebilst, ka reida laikā pilsētā sastaptas arī trīs nepilngadīgas personas, kuras atradās alkohola reibumā. Vienai no personām bija nepieciešama mediķu palīdzība, tādēļ izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Abi pārējie nepilngadīgie nodoti vecākiem; personām sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Jāatgādina, ka par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos šo vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais, tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts sods 35 eiro apmērā. Savukārt, ja gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas pārkāpums atkārtojas, tiek uzlikts naudas sods no 35 līdz 70 eiro. Policijas inspektori reida gaitā sastapa arī trīs nepilngadīgas personas, kuras smēķēja. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam, ja smēķējot pieķerts nepilngadīgais, viņam var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 15 eiro.

Jāpiebilst, ka šādi reidi pilsētā tiek rīkoti regulāri.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru