Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Z-ZR vējš 2.3 m/s
Svētdiena, 2018. gada 24. JūnijsVārda dienu svin: Jānis

Pieķer astoņus iereibušus nepilngadīgos

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas inspektores, skolēnu brīvlaikam sākoties, rīkoja reidu, lai pārbaudītu, vai jaunieši ievēro likumus. Reida laikā vienā veikalā nepilngadīgajam pārdots alkohols, kā arī pilsētā sastapti astoņi iereibuši jaunieši.

Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja, ka reida laikā pārbaudīti pieci pilsētas veikali, no kuriem vienai pārdeva nepilngadīgai personai alkoholisko dzērienu. «Šajā veikalā līdzīga rakstura pārkāpumi tika fiksēti pirms astoņiem gadiem,» norāda S.Reksce. Par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 1400 eiro.

Tāpat reida laikā pilsētā sastaptas astoņas nepilngadīgas personas alkohola reibuma stāvoklī, tai skaitā viena pilngadīga persona, kura kopā ar nepilngadīgo lietoja alkoholu. Nepilngadīgās personas nodotas vecākiem, un atstātas pavēstes par ierašanos Pašvaldības policijā administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanai. Viena nepilngadīga jauniete pēc tēva lūguma tika nogādāta psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 35 eiro. Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no 35 līdz 70 eiro. Kopumā reida laikā tika pārbaudītas 29 personas.

«Rūpējoties par mūsu nākotni, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija atkārtoti aicina aizdomāties katru tirdzniecības iestādes pārdevēju, kā arī pieaugušos par kaitējumu, ko var nodarīt nepilngadīgajam, pārdodot viņam vai nododot nepilngadīgā rīcībā tabakas un bezdūmu tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus, kas ir aizliegts ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu,» mudina S.Reksce.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru