Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Pasta salā notiks «Bērnu rallijs»

Anastasija Miteniece
Sestdien, 5. augustā, pulksten 12 Pasta salā startēs «Bērnu rallijs 2017», kas mūsu pilsētas bērniem un jauniešiem piedāvās pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes, kā arī iegūt jaunas zināšanas par drošu satiksmi uz ceļa.

Ceļu satiksmes drošības direkcija tradicionāli organizē «Bērnu ralliju» piecās Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, un arī šogad uz pasākumu aicina bērnus un jauniešus vecumā no sešiem līdz 14 gadiem. Pasākumā jaunajiem velobraucējiem būs iespēja attīstīt reakcijas, kustības un veiklības iemaņas, stūrējot ar velosipēdu, kā arī tam radniecīgiem pārvietošanās līdzekļiem. Savukārt paralēli sportiskām aktivitātēm mazie un lielie velo entuziasti varēs apmeklēt atjautības un zināšanu kontrolpunktus, kuros būs pieejamas dažādas ar satiksmes drošību saistītas aktivitātes.

Individuālo sacensību posmā dalībnieki būs iedalīti trīs apakšgrupās pēc dalībnieku pilnā vecuma: A grupā – vecumā no sešiem līdz septiņiem gadiem, B grupā – vecumā no astoņiem līdz desmit gadiem, savukārt C grupā – vecumā no 11 līdz 14 gadiem.

Jāpiebilst, ka paralēli individuālo prasmju trasei jaunākie dalībnieki var startēt komandā ar tuviniekiem – kādu no vecākiem, vecvecākiem, citiem radiem vai draugiem, kuri ir vecāki par 14 gadiem.

Būtiski, ka piedalīties sacensībās var ar sacensību organizatoru nodrošināto velosipēdu, savukārt ja dalībniekam ir savs velosipēds, kas ir labā tehniskā stāvoklī, un ķivere, tad sacensībās drīkst piedalīties ar savu inventāru.

Dalība sacensībās ir bezmaksas. Reģistrēties sacensībām iespējams mājaslapā www.berniem.csdd.lv. Reģistrācija noslēgsies 3. augustā. Savukārt pasākuma dienā dalībnieki aicināti ierasties savlaicīgi, jau pulksten 11.30, lai varētu saņemt savu kontrolkarti, atbalstītāju gardumus, apskatītu trases, kā arī pārdomātu sava brauciena stratēģiju. Jāpiebilst, ka dalībniekiem, kuri vecāki par desmit gadiem, līdzi jāņem skolēna apliecība.

Sacensību uzvarētājiem jeb godalgu ieguvējiem katrā vecuma grupā būs iespēja piedalīties arī «Bērnu rallijs 2017» finālsacensībās, kas notiks Liepājā 20. augustā.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru