Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C D-DR vējš 2.8 m/s
Sestdiena, 2018. gada 23. JūnijsVārda dienu svin: Līga

Pārgājienā varēs iepazīt Ziemassvētku kauju norises vietas

www.jelgavasvestnesis.lv
Biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija» aicina jauniešus piedalīties divu dienu piedzīvojumu pārgājienā pa Ziemassvētku kauju vietām, kas norisināsies 25. un 26. augustā. Pārgājiena mērķis ir veicināt jauniešu saliedētību, līdzdarbošanos un rosināt izpratni par vēstures notikumiem. Interesenti pieteikties pārgājienam aicināti līdz 10. augustam.

«Pārgājiens sāksies Jelgavā un vedīs pa maršrutu, kas saistīts ar Pirmā pasaules kara notikumiem un pirmās Latvijas Republikas laiku. Pārgājiena dalībnieki varēs izzināt vēsturiski nozīmīgus notikumus un vietas – maršruts apzināti veidots ar šķēršļiem, lai sekmētu jauniešos prasmi tikt galā ar grūtībām sadarbojoties. Jauniešiem pašiem būs jānes savas mantas, jāveic dažādi uzdevumi komandās, kopīgi jāgatavo maltīte,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Pārgājiena maršruts: Jelgava–Vītoliņi–Valgunde–«Mangaļi»–Ložmetējkalns–Tīreļu purvs. Dažas aktivitātes un nakšņošana notiks Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā Jelgavas novada Valgundes pagasta «Mangaļos», kur jaunieši iepazīs kauju vietas, izzinās apstākļus un uz vietas izspēlēs vēsturiskus notikumus. Aktivitātēs piedalīsies arī vēsturnieks, arheologs un pedagogs Andris Tomašūns, kurš pārgājiena laikā nodrošinās vēsturisko notikumu atspoguļojuma precizitāti, un pārgājiena vadītājs – alpīnisma un sporta tūrisma speciālists Normunds Hofmanis. No pārgājiena gala punkta dalībnieki Jelgavā atgriezīsies ar autobusu.

Pārgājienā, kura plānotais norises laiks ir no 25. augusta pulksten 11 līdz 26. augusta pulksten 19, aicināti piedalīties aptuveni 25 Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēni vecumā no 14 līdz 17 gadiem. Jāpiebilst, ka dalībai pārgājienā organizatori apstiprinās proporcionāli 50 procentus latviešu un 50 procentus mazākumtautību jauniešu, un plānots, ka pārgājienā piedalīsies arī daži vecāki un pedagogi.

Lai pieteiktos pārgājienam, interesentiem līdz 10. augustam jānosūta pieteikuma vēstule «Pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietām» pa e-pastu ruf.z@inbox.lv, norādot vārdu un uzvārdu; dzimšanas datumu (dd/mm/gggg); izglītības iestādi; kontakttālruni; viena vecāka vai aizbildņa vārdu, uzvārdu un kontakttālruni (dalības apstiprināšanas gadījumā būs nepieciešama arī vecāku vai aizbildņu atļauja/apliecinājums dalībai pārgājienā un par dalībnieka veselības stāvokli). Pieteikuma vēstulē jāapraksta (3–4 rindas) sava motivācija piedalīties pārgājienā, kā arī jāatzīmē: A) guļammaiss «ir» vai «nav»; B) vienvietīgā vai divvietīgā telts «ir» vai «nav»; C) vai iepriekšēja pieredze kā pārgājienu dalībniekam «ir» vai «nav».

Organizatori norāda, ka dalībniekiem uz pārgājiena laiku tiks nodrošināta apdrošināšanas polise pret negadījumiem, tāpēc tiks precizēti pretendentu personas dati. Ieteicams, lai potenciālie dalībnieki ir vakcinēti pret ērču encefalītu. Tiem jauniešiem, kuru dalība pārgājienā tiks apstiprināta, uz mobilo tālruni vai e-pastu tiks nosūtīts apliecinājums, kā arī norādīta tikšanās vieta un laiks, kurā pirms pārgājiena tiks sniegta būtiskā informācija par nepieciešamo pārgājienam.

Projektu «Kopīgi soļi» realizē biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija», pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības finansētās programmas ietvaros.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru