Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Nometnē izzina septiņu tautu kultūru

Anastasija Miteniece
​Šonedēļ pilsētā norisinās «Multikulturālā nedēļa», kuras laikā pilsētas bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem septiņu dienu nometnē izzina dažādu tautu kultūru. «Tā ir iespēja dažādu tautību bērniem kopā caur spēlēm, dejām un radošām aktivitātēm papildināt savas zināšanas un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku,» stāsta nometnes koordinatore Žanna Novaša.

«Katru dienu nometnē iepazīstamies ar kādu kultūru – vakar izzinājām baltkrievu tautas tradīcijas, šodien – Izraēlu un ebreju tradīcijas, savukārt turpināsim ar poļu, romu, krievu, ukraiņu un lietuviešu kultūru izzināšanu līdz pat svētdienai,» norāda Ž.Novaša. Viņa piebilst, ka kultūru dažādība vērojama ne tikai mācību programmā, bet arī bērnu vidū. «Nometnē iesaistījušies gan krievu un latviešu, gan ukraiņu un baltkrievu bērni,» tā Ž.Novaša, uzsverot, ka līdzdarbošanās norit draudzīgā gaisotnē, turklāt katru dienu zināšanas bērniem nodod attiecīgo mazākumtautību biedrību pārstāvji.

«Šodien mums ir ebreju kultūras diena, mēs krāsojam «Dāvida roku». Tas ir īpašs simbols, kurš mūsu mājas pasargās no visa ļaunā,» stāsta deviņus gadus jaunais Viljams Karnišauskis, piebilstot, ka nometnē jau uzzinājis daudz interesantu faktu par Baltkrieviju un Izrēlu. Savukārt Viljama māsa Sofija ļoti gaida pēcpusdienu, kad ar nometnes draugiem ceps kūku no ebreju nacionālās macas maizes. «Katra valsts nāk ar savu unikālo pienesumu – ēdieniem, tradīcijām, simboliem, valodu un arī mūziku,» stāsta Jelgavas Ebreju biedrības priekšsēdētāja Lidija Ribkina. Viņa atzīst – bērniem ir liela interese par visu jauno, ir tikai pareizi jāizvēlas informācijas pasniegšanas veids. Šī iemesla dēļ nometnē paredzētas sporta aktivitātes, deju nodarbības, spēles un dažādu tematisko filmu skatīšanās.

«Šodien sapratu, ka ebrejiem ir ļoti skaista mūzika, dziesmu «Hava nagila» jau iemācījos no galvas,» saka astoņus gadus vecais Arsēnijs Kisļakovskis, piebilstot, ka gaida romu kultūras dienu, lai vairāk uzzinātu par tautas tradīcijām. Savukārt nometnes dalībnieks Arians Golovins stāsta, ka galvenais ir tas, ka diena nometnē paiet nemanot, salīdzinot ar sēdēšanu mājās, kura vasaras brīvlaikā it nemaz nav aizraujoša.

Jāpiebilst, ka nometni organizē Jelgavas nacionālo biedrību asociācija, realizējot projektu «Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2017». Projektu finansē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru