Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C D-DR vējš 2.8 m/s
Sestdiena, 2018. gada 23. JūnijsVārda dienu svin: Līga

«Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas» dalībnieki iepazīst zemessardzi

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» laikā, kurā skolēni tiek aicināti apmeklēt 20 nacionālos dārgumus, 50 skolēni iepazina Zemessardzes 52. kājnieku bataljona ikdienu.

«Zemessardzes 52. kājnieku bataljons Jelgavā jauniešus pārsteidza ar lieliski sagatavotu piecu posmu piedzīvojumu, un katrā no tiem skolēni varēja iepazīt kādu nozīmīgu zemessardzes darbības aspektu,» stāsta iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone. Skolēniem bija iespēja noklausīties prezentāciju par Zemessardzi un tās darbību, iepazīties ar sakaru ierīcēm, ekipējumu un ieročiem. Jaunieši varēja aplūkot kaujas, medicīnas un administrācijas transportu, kā arī piedalīties simulācijā par ievainotā nogādāšanu medpunktā. «Šajā mācību gadā iniciatīvas laikā Zemessardzes 52. kājnieku bataljons piedāvā divas Atvērto durvju dienas. Jāteic, ka abās reizēs visas dalībnieku vietas tika aizņemtas pāris dienu laikā pēc šīs iespējas izziņošanas. Tas norāda, ka skolēniem par zemessardzi ir interese. Uz katru no Atvērto durvju dienām tika reģistrēti pirmie 50 dalībnieki,» skaidro E.Miķelsone.

Atzinīgus vārdus par pasākumu teica daudzi skolēni, uzsverot, ka ir grūti izvērtēt, kas bijis pats interesantākais, jo katrā posmā ir bijušas ļoti interesantas aktivitātes un informācija. Skolēni atzina, ka pēc pasākuma ar vēl lielāku apbrīnu lūkosies uz zemessargiem, jo šī tikšanās ļāva novērtēt, cik nozīmīgu darbu zemessargi veic. Savukārt virsseržants Z.Strods pēc pasākuma atzīmēja, ka zemessargi ne vien aicina pie sevis jauniešus, bet arī bieži atsaucas uz uzaicinājumiem viesoties pie skolās, lai vēstītu par zemessardzi. Jāatzīmē, ka skolēnu vidū bija arī vairāki jaunsargi. Virsseržants Strods norādīja, ka jaunsargu ir daudz un tas ir solis zemessardzes virzienā, jo daudzi jaunsargi vēlāk kļūst par zemessargiem un pat turpina karjeru profesionālajā dienestā.

Jāatzīmē, ka nākamie «Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas» dalībnieki uz zemessardzi dosies 27. aprīlī.

Latvijas valsts simtgades svinību, kas notiks laikā no 2017. līdz 2021. gadam, galvenais vēstījums ir «Es esmu Latvija», akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Foto: no iniciatīvas arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti