Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Mazie velobraucēji pārbauda savas zināšanas

Ģirts Pommers
12. aprīlī Jelgavas 4. sākumskolas pagalmā notika Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem «Jauno satiksmes dalībnieku forums» atlases sacensības, kurās piedalījās 11 komandas no Jelgavas un Ozolnieku novada. Par uzvarētājiem kļuva Jelgavas 4. sākumskolas komanda «Zebra–1»: Hugo Ilvis Eihentāls, Martins Ints Valainis, Evelīna Talkuškina un Laura Anna Laizāne.

Kā informē sacensību organizatori, to galvenais mērķis ir izglītot jaunos velosipēdistus, tādējādi veicinot drošību uz koplietošanas ceļiem, un radīt izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk mūsdienu aktīvajā satiksmes plūsmā gan pilsētā, gan ārpus tās. Šī gada sacensības ir īpašas ar to, ka jaunie velobraucēji, veiksmīgi nokārtojot 10 jautājumu eksāmenu, klātienē var iegūt velobraucēja tiesības.

«Šo soli pozitīvi novērtējuši gan skolotāji, gan skolnieki, jo tieši šis vecums bērniem ir tas, kurā velobraucēja tiesību iegūšana ir aktuāla. Ja no 10 jautājumiem precīzi tiek atbildēts uz vismaz 8, tad tiesības ir iegūtas! Tāpat jāuzsver, ka šajā konkursā var pārbaudīt ne tikai savas teorētiskās zināšanas, bet arī praktisko daļu – velosipēda pārvaldīšanu,» papildina CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere.

Sacensību dalībniekiem bija jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskās braukšanas demonstrējums. «Sarežģījumus sagādāja 9. jautājums, kurš bija par laika apstākļiem, pārējo visu atbildējām pareizi,» tā Kalnciema vidusskolas komandas «Mazie» pārstāvji Markuss, Kristaps, Laura un Elīna.

Savukārt Jelgavas 3. sākumskolas komandas «Braucējs Nr.4» pārstāve Dārta Mestere sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka šajā pasākumā piedalās jau trešo gadu. «Ikdienā ar riteni pārvietojos regulāri, esmu pat piedalījusies dažādās sacensībās, tādēļ šos pārbaudījumus varu veikt ātri un droši,» savas braukšanas prasmes apliecina skolniece.

Reģionālie pusfināli notiks no 3. līdz 29. maijam.

SACENSĪBU REZULTĀTI

Foto: Austris Auziņš 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti