Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

«Jundas» vasaras nometnē pēta cilvēku

Jana Bahamane
Kopš jūnija sākuma bērnu un jauniešu centra «Junda» nometnē «Lediņi» ik dienu pulcējas aptuveni 80 bērnu vecumā no 7 līdz 12 gadiem, caur izzinošām un radošām aktivitātēm iepazīstot visdažādākos tematus, gūstot jaunus draugus un lietderīgi pavadot laiku svaigā gaisā. Šonedēļ nometnes dalībnieku uzmanības centrā ir cilvēks – bērni iepazīst gan cilvēka anatomiju, gan sabiedrībā zināmas personības.

Šīgada nometnes moto ir «Pa pēdām», un tajā no 5. jūnija līdz pat 18. augustam bērni izzina apkārtējo pasauli un sevi. «Pirmā nometnes nedēļa aizritēja ar moto «Pa pēdām emocijām» – ar šādu saukli devāmies arī Pilsētas svētku gājienā, un tāds bija arī «Jundas» mācību gada noslēguma koncerta nosaukums,» stāsta nometnes vadītāja Linda Spalva. Vēl šovasar paredzētas arī tādas tematiskās nedēļas kā «Pa pēdām filmām/multfilmām», «Pa pēdām spēlēm», «Pa pēdām «Jundai»».

No rīta bērniem notiek izzinošas nodarbības, kurās tiek sīkāk apskatīta konkrētās nedēļas tēma, pulksten 13 ir pusdienu pārtraukums, kam seko brīvais laiks, bet pulksten 15 bērni piedalās dienas piedzīvojumā. «Pēc lielā dienas piedzīvojuma seko launags, un pārējā dienas daļa tiek organizēta atbilstoši laikapstākļiem. Siltajās dienās ļaujam bērniem peldēties nometnes baseinā,» papildina L.Spalva. Nodarbības lielākoties vada bērnu un jauniešu centra «Junda» pedagogi, taču notiek arī dažādas vieslekcijas. Piemēram, pie bērniem jau viesojās Pašvaldības policijas pārstāvji, bet augustā notiks vieslekcijas par mobilā telefona lietošanas drošību un kosmosu.

Šīs dienas lielā aktivitāte bija orientēšanās spēle komandās – bērniem bija jāatpazīst fotogrāfijā attēlotā vieta un, dodoties uz to, jāatrod norādes nākamajam kontrolpunktam. «Es «Jundas» nometnē piedalos pirmo gadu – pieteikties mani pamudināja draugi. Man šeit ļoti patīk, jo daudz nodarbojamies ar rokdarbiem, kā arī ir citas interesantas aktivitātes,» stāsta deviņgadīgais Kārlis, kurš «Jundā» apmeklē tautas deju pulciņu. Viņš atklāj, ka ar prieku arī vasarā piedalās koncertos ar deju kolektīvu un šovasar ar deju izrādi «Velniņi» viesojušies Rūdolfa Blaumaņa dzimtajās mājās. «Es labprāt uz šo nometni dotos arī nākamgad,» piebilst Kārlis.

Savukārt Dārta nometnē piedalās jau vairākus gadus, un viņai patīk gan šeit nodrošinātās aktivitātes, gan arī vide. «Citus gadus uz nometni esmu devusies ar kādu draugu, taču šogad pieteicos viena, un patiesībā nemaz nevēlos tā ļoti ar kādu sadraudzēties – šogad vēlos vienkārši atpūsties un izbaudīt laiku svaigā gaisā,» stāsta 11 gadus vecā Dārta. Viņa papildina, ka šonedēļ viņai ļoti patikusi orientēšanās aktivitāte, kurā bija, piemēram, jāatmin vārdi, kas apzīmē dažādas cilvēka ķermeņa daļas, jāatpazīst sabiedrībā zināmas personības un jāveic citi izzinoši uzdevumi. «Man visvairāk patīk brīvais laiks. Es to izmantoju, lai palasītu grāmatu, jo man ļoti patīk lasīt,» tā Dārta.

Bet Kira, Veronika un Alise stāsta, ka viņām vislielāko prieku sagādā saldējums, ko nometnes dalībnieki saņem otrdienās un ceturtdienās. «Mums patīk arī aktivitātes un nodarbības, kurās varam uzzināt daudz jauna,» stāsta meitenes.

L.Spalva atklāj, ka interese par «Jundas» vasaras nometni pēdējo gadu laikā nav mazinājusies, un ar katru gadu pat nedaudz pieaug. «Jau jūnijā visas vietas nometnē bija aizpildītas,» stāsta nometnes vadītāja, piebilstot, ka nedēļā nometne uzņem 80 dalībniekus vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti