Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Jauniešiem nepieciešams savs centrs un portāls

Jana Bahmane
Sabiedrības integrācijas pārvaldē izvērtēti Jelgavas pašvaldības īstenotā projekta «Jelgava jauniešiem» rezultāti. Par nozīmīgākajiem faktoriem jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai mūsu pilsētā izvirzīta nepieciešamība pēc lielāka jauniešu centra un vienotas interneta platformas.

Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle norāda, ka, pamatojoties uz projekta laikā iegūto informāciju, viens no svarīgākajiem faktoriem jauniešu dzīves kvalitātes celšanai Jelgavā ir infrastruktūras uzlabošana – jauniešiem nepieciešams centrs, kur pēc skolas bez maksas pavadīt brīvo laiku. «Šābrīža centrs ir par mazu. Tāpat secinājām, ka jauniešiem vajadzīgs savs interneta portāls – informācijas ir daudz, bet būtu nepieciešams izveidot vai nu atsevišķu vietni tās apkopošanai, vai arī sadaļu kādā no esošajiem portāliem,» tā J.Grīsle.

Vēl projekta gaitā secināts, ka jāuzlabo jauniešu politikas plānošanas dokuments «Jelgavas pilsētas jaunatnes politikas rīcības virzieni un sagaidāmie rezultāti 2014.–2018. gadam». «Šobrīd tas tikai daļēji atbilst plānošanas dokumentu izstrādes labajai praksei, bet, ņemot vērā pozitīvās iestrādes, dokumentu iespējams izvērst līdz pilnvērtīgam jaunatnes politikas plānošanas dokumentam,» vērtē projektam piesaistītais jaunatnes jomas pētnieks Gints Klāsons.

Projektā «Jelgava jauniešiem», kura mērķis bija uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti, piedalījās Jelgavas jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, īpaši jaunieši no sociālās atstumtības riska grupām, kā arī jaunatnes darbinieki, NVO pārstāvji, pašvaldību institūciju speciālisti, jauniešu līderi. «Projekta īstenošanas laikā organizējām ideju darbnīcu «Plānojam jauniešiem kopā ar jauniešiem» – izveidojām fokusa grupu, kurā piedalījās jaunieši, speciālisti darbā ar jauniešiem, NVO pārstāvji un citi. Tāpat tika organizēta pieredzes apmaiņas vizīte uz Pērnavu Igaunijā, kā arī piesaistīts jaunatnes jomas pētnieks,» stāsta J.Grīsle, piebilstot, ka projekta galaziņojums taps līdz 2. oktobrim, kad arī detalizētāk būs skaidri projekta gaitā apkopotie priekšlikumi jauniešu dzīves uzlabošanai mūsu pilsētā.

Projekts «Jelgava jauniešiem» īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru