Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Jaunatklātajā Jauniešu centrā – vairāk vietas un iespēju

Jana Bahmane
Šovakar, pēc pārcelšanās uz jaunām telpām, Sabiedrības integrācijas pārvaldē, Skolotāju ielā 8, atklāts Jelgavas Jauniešu centrs. «Šeit mums būs vairāk vietas – iepriekšējās telpas bija mazas un ne tik omulīgas, bet šīs mēs iekārtojām paši. Tagad mēs varēsim, viens otru netraucējot, pievērsties dažādām aktivitātēm, sadalīties pa interešu grupām,» par jauno centru stāsta jauniešu apvienības «Brīvprātīgie Jelgavai» pārstāves Elizabete, Jūlija, Vianita un Megija.

Jaunatklātais Jauniešu centrs sniedz plašākas brīvā laika pavadīšanas iespējas, apvienojot trīs dažāda rakstura telpas. «Tagad katrs centra apmeklētājs varēs izvēlēties vienu no trim zonām, kur pavadīt laiku. Piemēram, aktīvajā zonā ir basketbola grozs, novuss, boksa maiss, bet relax zonā jaunieši var nodoties sarunām. Savukārt chill zonā atrodas virtuvīte, un plānojam, ka šeit jaunieši varētu apgūt sociālās iemaņas, piemēram, mācīties gatavot ēst. Tāpat šajā telpā pieejami datori, lai centra apmeklētāji varētu pildīt mājasdarbus, televizors filmu vakaru rīkošanai, grāmatas,» par centra plānojumu stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle. Viņa norāda, ka ik nedēļu tiks izstrādāts jauns aktivitāšu plāns, lai noskaidrotu, kādus pasākumus bērni un jaunieši apmeklē visvairāk. Piemēram, šonedēļ plānā ir tādas aktivitātes kā novusa apmācība, jauniešu ideju attīstīšana un citas. «Aicināsim bērnus un jauniešus dalīties savās zināšanās – ja kāds prot spēlēt ģitāru vai dejot, viņš var pieteikties un šīs iemaņas iemācīt arī citiem,» papildina J.Grīsle.

Centra atklāšanā jauniešus sveica Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. «Tagad tikai no jums pašiem atkarīgs, ar kādām idejām, darbiem un iniciatīvām piepildīsiet šīs telpas. Novēlu, lai brīži, ko pavadāt šeit, būtu jēgpilni un lietderīgi,» vēlēja R.Vectirāne. Savukārt Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža uzsvēra, ka dzīvē var sasniegt daudz, ja ir kārtīgi un stabili pamati. «Man ir prieks, ka blakus formālajai izglītībai jums būs vieta, kur aizvadīt neformālas tikšanās,» tā I.Antuža.

«Iepriekš centru vidēji apmeklēja vairāk, nekā desmit jaunieši dienā, bet tagad ceram, ka interesentu skaits augs. Aicinām bērnus un jauniešus šeit pavadīt arī brīvo laiku starp mācību stundām, pulciņiem. Centrā ir pieejama virtuve, kur var uzvārīt tēju, uzsildīt pusdienas,» stāsta jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere.

Jelgavas Jauniešu centrs pirmdienās un piektdienās ir atvērts no pulksten 13 līdz 19, bet no otrdienas līdz ceturtdienai – no pulksten 13 līdz 20. Centru aicināts apmeklēt ikviens interesents – iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru