Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C D-DR vējš 2.8 m/s
Sestdiena, 2018. gada 23. JūnijsVārda dienu svin: Līga

Izzina, lai spētu pateikt «nē!»

Ģirts Pommers
Šodien Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā jau trešo gadu notika Valsts policijas, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas un Jelgavas Izglītības pārvaldes rīkots pasākums pilsētas mācību iestāžu 7. un 8. klašu audzēkņiem «Dzīve bez atkarībām», kurā apmēram 80 jaunieši atklāti runāja par dažādām atkarībām.

«Es esmu saskārusies ar atkarībām, jo uzskatu, ka esmu atkarīga no sava mobilā telefona izmantošanas. Cenšos ar to dažādi cīnīties, piemēram, neizlasīt saņemto sms uzreiz, bet gan vēlāk. Internetu tik bieži nelietoju,» pēc pasākuma secina Jelgavas 1. internātpamatskolas 8. klases skolniece Laura.

«Ikdienā mēs saskaramies ar daudz un dažādām atkarībām. Lai gūtu panākumus, dzīves laikā cilvēkam nākas pieņemt daudz izaicinājumu un skola ir tikai tāds kā metodiskais vadītājs, tādēļ aicinu skolēnus ņemt vērā, ka visi galvenie lēmumi dzīvē būs jāpieņem pašiem. Svarīgi ir šodien saprast, kas var būt tie šķēršļi, kas var traucēt sasniegt kārotos mērķus,» pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis.

Savukārt slimnīcas «Ģintermuiža» Narkoloģiskā dienesta vadītāja Lilita Petermana akcentēja mūsdienu informatīvās pasaules izmaiņas: «Šajā laikmetā cilvēka smadzenes vienas nedēļas laikā apstrādā tik daudz informācijas, cik cilvēks, dzīvojot pirms 150 – 200 gadiem, uzņēma visa mūža ilgumā. Neslēpšu, ka tieši šis laiks jūsu dzīvē ir domāts, lai izzinātu, noskaidrotu, paeksperimentētu. Šī diena ir lieliska iespēja, lai uzzinātu par atkarību riskiem un sekām.»

Pēc svinīgajām uzrunām skolēni četrās darba grupās pievērsa uzmanību dažādiem atkarību veidiem un faktoriem, kas tos ietekmē. Piemēram, viena grupa apsprieda smēķēšanas kaitīgumu. «Nezināju, ka pastāv liela iespēja, ka smēķēšanas rezultātā asinsvados izveidojas trombi. Man tas tiešām ir jaunums,» prāto Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas skolniece Diāna Višņa.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 8. klases skolnieces Nikola un Antoņina teic, ka ir labi informētas par atkarībām un neko jaunu neesot šajā pasākumā uzzinājušas. Skolnieces ar tām vēl nav saskārušās.

Pasākuma beigās visas pārstāvētās mācību iestādes no Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka Andra Lakstīgalas saņēma Pateicības rakstu.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti