Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 25 °C Z-ZA vējš 4.6 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Izvirzīti mērķi jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas pašvaldības projekta «Jelgava jauniešiem» īstenošanas gaitā izvirzīti divi mērķi jauniešu dzīves kvalitātes pilnveidošanai – uzlabot fizisko aktivitāšu un sporta infrastruktūru, kā arī pilnveidot un dažādot jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

Projekta «Jelgava jauniešiem» mērķis ir uzlabot jauniešu – personu vecumā no 13 līdz 25 gadiem – dzīves kvalitāti, veicinot viņu iniciatīvas, darba tikumu un patriotismu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī atbalstot darbu ar jaunatni.

Pirmā projekta aktivitāte bija ideju darbnīca «Plānojam jauniešiem kopā ar jauniešiem», kas Sabiedrības integrācijas pārvaldē notika maijā. Izmantojot neformālās izglītības metodes, piemēram, «ledus laušanu», stacijas, darbu grupās, jaunieši, speciālisti darbā ar jauniešiem, nozaru speciālisti, NVO pārstāvji un citi dalībnieki diskutēja par jauniešiem saistošiem jautājumiem. «Jaunieši tika informēti par jaunatnes lietām Jelgavā. Ideju darbnīcā izmantotās neformālās izglītības aktivitātes attīstīja dzīvei un darba tirgum nepieciešamās kompetences un sekmēja sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu sociālo iekļaušanu,» vērtē J.Grīsle.

Ideju darbnīcas īstenošanas laikā dalībnieki iepazinās arī ar 2014. gadā apstiprinātu un praktiski izmantojamu dokumentu «Jelgavas pilsētas jaunatnes politikas rīcības virzieni un sagaidāmie rezultāti 2014.–2018. gadam» un izvirzīja divus mērķus: uzlabot fizisko aktivitāšu un sporta infrastruktūru un pilnveidot un dažādot jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas.

J.Grīsle papildina, ka projekta otrā aktivitāte bija pieredzes apmaiņas vizīte Pērnavā, Igaunijā, kas notika jūnija sākumā. Tās laikā dalībnieki iepazinās ar labās prakses piemēriem Pērnavā, apmeklēja Pērnavas jauniešu centru un citas iestādes. Pērnavā iegūtā informācija tika izvērtēta un pielāgota ideju darbnīcā «Plānojam jauniešiem kopā ar jauniešiem» izvirzītajiem mērķiem – tas ļaus veiksmīgāk un produktīvāk jaunievedumus iestrādāt dokumentā «Jelgavas pilsētas jaunatnes politikas rīcības virzieni un sagaidāmie rezultāti 2014.–2018. gadam» un vēlāk kopā ar sadarbības partneriem realizēt Jelgavas pilsētā. Ar savu pieredzi darbā ar jauniešiem dalījās Pērnavas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un jaunatnes jomā Jane Mets, Pērnavas Jauniešu domes priekšsēdētāja Laura Kiviselga, Pērnavas Jauniešu centra vadītāja Annelija Reja un citi eksperti.

Projekta «Jelgava jauniešiem» apkopojumu un sasniegtos rezultātus sabiedrībai plānots prezentēt šī gada septembrī. Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Foto: no SIP arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru