Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

«Cepumā» varēs izzināt cilvēka iespēju robežas

www.jelgavasvestnesis.lv
Patriotu mēnesī sarunu ciklā «Cepums ar slavenību» notiks tikšanās ar projekta «1836», kas savu nosaukumu guvis, iedvesmojoties no Latvijas robežas garuma, idejas autoru Enriko Podnieku un arhitektu, maratonistu Dinu Vecānu. Iedvesmojoša saruna par sekošanu saviem sapņiem, darot darbus ar pievienoto vērtību, notiks 14. novembrī pulksten 18 kafejnīcas «Silva» konferenču zālē.

«1836 kilometri ir Latvijas robežas garums, tādēļ arī projektam un fondam, ko vairāki domubiedri dibinājuši 2015. gadā, dots šāds nosaukums. Fonda mērķis ir līdz Latvijas simtgadei nostaigāt katru kilometru un izveidot vienojošu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, ko ikviens varētu apiet, apbraukt vai aplidot, vienlaikus iepazīstot Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības – plānots radīt ceļošanai piemērotu infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām,» skaidro kultūras un mākslas centra «Nātre» pārstāve Dace Indrika. Savukārt D.Vecāns pagaidām ir vienīgais, kas šos 1836 kilometrus jau mērojis, izdarot šķietami neiespējamo – noskrienot tos 22 dienās. Pats D.Vecāns, kurš pēc profesijas ir arhitekts, norāda, ka ir skriešanas entuziasts, garo distanču skrējējs, kam ikkatrā izaicinājumā svarīgs mērķis – tas savukārt pārtop misijā. Viņš skrien, lai uzzinātu sava ķermeņa robežas, iepazītu sevi. Nozīmīgi, ka 2016. gadā D.Vecāns 28 dienās noskrēja 28 maratonus 28 valstīs.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem aicināti savu dalību pieteikt tiešsaistē.

Sarunu ciklu «Cepums ar slavenību» organizē biedrība «Kultūras un mākslas centrs «Nātre»» sadarbībā ar kafejnīcu «Silva». Atbalsta reklāmas drukas uzņēmums «212». Pasākums īstenots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra un Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstu.

Foto: publicitātes

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti