Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 3 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Caur tematiskām darbnīcām veicina tehnisko jaunradi

Jana Bahmane
«Ideja par Tehniskās jaunrades dienu mums radās pirms sešiem gadiem, atsaucoties uz pilsētas aicinājumu skolēnu brīvlaikā organizēt izzinošas nodarbības, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Mūsu skolā īpaši attīstām tehnisko novirzienu, tādēļ aicinām bērnus to izzināt dažādās darbnīcās,» par skolēnu rudens brīvlaikā aizvadīto Tehniskās jaunrades dienu stāsta Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietniece Ella Šakurova.

Šogad Tehniskās jaunrades dienas darbnīcas pulcēja teju 200 dalībnieku no pirmsskolas vecuma līdz 12. klases skolēniem, sniedzot ieskatu fizikas, ķīmijas, kosmonautikas, mehānikas un citās jomās. «Bērni darināja zobu birstes-pašgājējus, katapultas, mācījās par klimata izmaiņām, veidoja kaleidoskopus, piedalījās robotikas un citās tematiskajās darbnīcās,» norāda E.Šakurova. Interesentiem bija iespēja apmeklēt arī «Miniphänomenta» mācību eksperimentu stacijas.

Jau otro gadu izzinošās nodarbības vecāko klašu skolēniem tika organizētas sadarbībā ar LLU, kā arī Tehniskās jaunrades dienas organizēšanā piedalījās viens no vadošajiem tehniski-radošo darbnīcu organizatoriem Latvijā SIA «Aspired».

«Tehniskās jaunrades diena ik gadu rudens brīvlaikā pulcē vidēji 130–160 bērnus un jauniešus – jau otro gadu tajā iesaistās arī pirmsskolas vecuma bērni un sagatavošanas grupiņas. Bet pavasara brīvlaikā rīkojam Radošo dienu, kurā mākslu mācāmies apvienot ar izgudrojumiem,» tā E.Šakurova. Viņa papildina, ka skolēnu interese un atsaucība ir gana liela, un šīs tematiskās darbnīcas sniedz iespēju bērniem izprast fizikas, ķīmijas un citu mācību priekšmetu sasaisti ar reālo dzīvi.

Foto: Jelgavas 5. vidusskola

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti