Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Brīvlaiku pavada radošā gaisotnē bibliotēkā

Anastasija Miteniece
«Jau sešus gadus brīvlaikā vienmēr nāku uz bibliotēku. Te ir interesantāk nekā sēdēt mājās – var satikt draugus, lasīt šausmu stāstus, skatīties filmas un taisīt dažādas interesantas lietiņas, piemēram, šodien – svečturi,» stāsta 5. klases audzēknis Andrejs Kleinbergs, kurš piedalījās skolēnu brīvdienu radošajā nodarbībā Pārlielupes bibliotēkā.

Bibliotekāre Maija Zēberga stāsta, ka brīvlaikā Pārlielupes bibliotēka tradicionāli pārvēršas par bērnu un jauniešu satikšanās vietu. «Šodien novērojam, ka bibliotēka ir jauniešu tikšanās vieta. Viņi šurp dodas, lai uzmeklētu savus draugus, skatītos filmas, lasītu. Mūsu diena ar jauniešiem sākas pulksten 10 un beidzas, bibliotēkai slēdzoties, pulksten 18,» stāsta M.Zēberga, akcentējot, ka radošās nodarbības ir veids, kā bērniem lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Jāpiebilst, ka brīvlaikā bibliotēku ik dienu apmeklē aptuveni 30–40 bērni un jaunieši.

Jelgavas 6. vidusskolas 2. klases audzēknis Alans Rusiņš stāsta, ka nāk uz bibliotēku salīdzinoši nesen – aptuveni gadu. «Bijām šeit ekskursijā ar klasi. Man iepatikās, un sāku nākt biežāk,» atceras puisis, papildinot, ka viņam iet pie sirds ne tikai datorspēles, bet patīk arī lasīt un nodarboties ar rokdarbiem – nodarbībā, kas notika pirms Ziemassvētkiem, viņš taisīja apsveikuma kartītes, savukārt šoreiz – gaumīgus svečturus. Puisis stāsta, ka gada laikā iemācījies strādāt ar karsto līmi, fēnu, mākslīgo sniegu un ieguvis arī jaunus draugus. Savukārt pastāvīgais bibliotēkas apmeklētājs 6. klases audzēknis Aleksandrs Ozols stāsta, ka nāk uz bibliotēku jau sešus gadus. «Brīvlaikā šeit nāku gandrīz katru dienu. Mēs atpūšamies, nedaudz varam pasēdēt pie datora un vienmēr arī padarbojamies, uztaisot kaut ko. Šodien, piemēram, mums mācīja, kā uztaisīt svečturi, kuru pēc tam mājās varēs nolikt kaut kur istabā,» vērtē A.Ozols, piebilstot, ka rokdarbi prasa lielu centību, bet, darot rūpīgi, viss sanāk.

Uz radošo nodarbību apraudzīt jaunākos brāļus – 7. klases audzēkni Rendiju un 6. klases skolnieku Emīlu – bija ieradusies arī Pārlielupes bibliotēkas pastāvīgā apmeklētāja Kerolaina Stepe. «Kopš pārvācāmies no centra uz Pārlielupes rajonu, sākām nākt uz bibliotēku. Aicināju līdzi brāļus, lai paņemtu pa grāmatiņai arī viņiem. Tā jau vairākus gadus esam pastāvīgie bibliotēkas, tostarp, arī radošo nodarbību, apmeklētāji,» stāsta K.Stepe, uzsverot, ka nodarbes ir gana interesantas un piepilda bērnu dienu brīvlaikā.

Bezmaksas radošās nodarbības Pārlielupes bibliotēkā notiks arī 4. un 5. janvārī pulksten 12. Iepriekšējā pieteikšanās nav nepieciešama.

Foto: JV

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru