Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 19 °C Z-ZR vējš 1.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Aizvada šovasar pēdējo «Basta football» posmu

Anastasija Miteniece
Šodien, 8. augustā, Jelgavas 6. vidusskolas stadionā norisinās piektais un šovasar pēdējais sacensību «Basta football» posms, kurā dalību pieteica divpadsmit bērnu un jauniešu komandas.

«Šī pasākuma galvenais mērķis ir aicināt jauniešus vasarā lietderīgi pavadīt brīvo laiku, gan uzlabojot fizisko formu, gan iepazīstot jaunus draugus,» tā Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere, piebilstot, ka vasaras laikā četros sacensību posmos kopumā iesaistījās 83 komandas un vairāk nekā 400 dalībnieku. Savukārt sacensību galvenais tiesnesis Kaspars Tiltiņš norāda: «Šis nav klasisks futbola turnīrs – drīzāk pagalma tipa futbols.» K.Tiltiņš norāda, ka komandās nav vārtsargu, jo laukumā ir mazie vārti, savukārt tiesnesis iejaucas spēlē tikai strīdīgās situācijās, jo par noteikumu ievērošanu atbild paši komandu dalībnieki.

13 gadus vecais jelgavnieks Timurs Parenovs ar draugiem sacensībās piedalās jau otro gadu. «Es agrāk spēlēju futbolu, bet tad lēmu par labu boksam,» tā Timurs, piebilstot, ka bokss ir patiesi aizraujošs sporta veids, tomēr ik pa laikam ļoti pietrūkst komandas spēles, tādēļ ar draugiem no Jelgavas 5. vidusskolas viņš piedalās turnīrā arī šovasar. Uz reģistrāciju ieradusies arī Bogdanovu ģimene. Mammai Natālijai ir trīs dēli – 12 gadus vecais Tomass, 10 gadus vecais Mārcis Martins un trīsarpus gadu vecais Ralfs. Zēnu mamma skaidro: «Audzināt puišus nav viegli, katram ir savs raksturs, un ir jauki, ka ir nodarbe, kas viņus vieno un interesē, neskatoties uz vecuma starpību.» Viņa piebilst, ka ne mazāk būtiski ir tas, ka puiši vasarā var atrauties no datora un televizora, un baudīt sporta aktivitātes.

Tiesnesis K.Tiltiņš portālam www.jelgavasvestnesis.lv norāda, ka katru gadu sacensībās piedalās visdažādākie spēlētāji – gan jelgavnieki, gan jaunieši no citām pilsētām un valstīm, tostarp gan tie, kuri futbolu spēlē profesionāli, gan iesācēji. Piemēram, šodien stadionā ieradies 22 jaunais Georgijs Andužs, kurš profesionāli spēlē futbolu jau 14 gadus, tomēr ceļa traumas dēļ šobrīd uz laiku ir pārtraucis trenēties. Viņš atzīst, ka viņa komandā pārsvarā ir draugi, kuri nav profesionāli futbolisti, bet tas esot pat interesantāk, jo viņš var pamācīt un uzņemties skolotāja lomu. «Ne bez manas palīdzības esam labi sagatavojušies un gandrīz simtprocentīgi esmu pārliecināts, ka šodien uzvara ir mūsu,» tā Georgijs. Jāpiebilst, ka uzvarētāju komanda vecākajā grupā, kur spēlē 1992.–2000. gadā dzimuši jaunieši, tiek izraudzīta attiecīgi saskaitot visos turnīros iegūtos punktus. Sezonas aktīvākās komandas, kas pretendē uz kausu un citām balvām, ir «Wild wolfs», FK «Gaņibka» un «Tatrangāze». Jaunākās un vidējās vecuma grupas komandas tiek apbalvotas pēc katras sacensību kārtas.

Jāpiebilst, ka pasākumā netrūka arī brīvprātīgo, kuri palīdzēja reģistrēt dalībniekus, ierīkot futbola laukumu, kā arī nodrošināt pasākuma muzikālo noskaņu. Palīgu ierindās ir gan tie, kuri fano par futbolu kā sporta veidu, gan tie, kuri iestājas par ideju iesaistīt jauniešus atraktīvās nodarbēs vasaras laikā. Piemēram, brīvprātīgā jelgavniece Luīze Elizabete Ladiga-Korobkova pieteicās darbam, jo ir liela futbola fane. «Esmu pati spēlējusi futbolu, un tagad esmu tiesnese, tādēļ nolēmu: ja nevaru būt uz laukuma, varu iesaistīties citādāk,» tā viņa. Savukārt jelgavniece Maija Tomase atklāj, ka aktīvi iesaistījās pasākumā pirmssākumos, jo iestājas par ideju rast nodarbi jauniešiem vasaras laikā. Viņa atzīst: «Sākotnēji es nebiju futbola cienītāja, bet pasākumam aprit jau trešais gads, un jāatzīst – nu jau es esmu,» tā M.Tomase.

Jāpiebilst, ka sacensības «Basta football» rīko Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Futbola federācijas Zemgales futbola centru.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru