Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 19 °C Z-ZR vējš 1.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Turpinās uzņemšana «Jauniešu garantijas» programmās

Anastasija Miteniece
Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā algotu darbu, vēl var pieteikties «Jauniešu garantijas» izglītības programmām profesionālās izglītības iestādēs un bez maksas gada laikā apgūt profesiju. Jelgavā iespēja pieteikties mācībām ir Jelgavas Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā.

Pieteikties «Jauniešu garantijas» programmām Jelgavā var divās profesionālās izglītības iestādēs. Plašāko profesiju loku piedāvā Jelgavas Amatu vidusskola, kur šogad iespējams pieteikties vienā no piecām programmām. Piemēram, metālapstrādes programmā jauniešiem ir iespēja izvēlēties starp lokmetinātāja, atslēdznieka, frēzētāja vai virpotāja specialitāti, savukārt ēdināšanas pakalpojumu programmā var iegūt konditora vai pavāra kvalifikāciju. Papildu norisinās pieteikšanās šuvēju, frizieru un vizāžistu apmācībām. Jāpiebilst, ka arī Jelgavas tehnikumā šogad ir iespēja pieteikties autoatslēdznieka profesijas apgūšanai.

Jāņem vērā, ka pieteikties var jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem ar pamatskolas, vispārējo vidējo vai vidējo profesionālo izglītību. Pretendenti nevar strādāt algotu darbu, būt pašnodarbinātie vai atrasties bērnu kopšanas atvaļinājumā, vienlaikus esot darba attiecībās. Tomēr pieteikties mācībām var arī vakarskolu audzēkņi un ikviens, kurš iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās augstskolā. Būtiski, ka mācību laikā jaunietis saņem stipendiju 70 līdz 115 eiro apmērā mēnesī, ar nosacījumu, ka viņam nav neattaisnotu kavējumu un nesekmīgu vērtējumu. Projekts paredz nodrošināt arī nepieciešamos mācību līdzekļus, apmaksāt dienesta viesnīcu un karjeras atbalsta pasākumus, informē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.

Būtiski, ka mācību laikā paredzēta arī 15 nedēļu kvalifikācijas prakse, kad jaunieši pie darba devēja pielietos jauniegūtās zināšanas. Šajā laikā nepieciešamības gadījumā būs apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne, kopumā līdz 71 eiro apmērā mēnesī.

Pieteikšanās Jelgavas Amatu vidusskolā norisinās līdz 1. septembrim. Pieteikties iespējams darba dienās no pulksten 9 līdz 16 Akadēmijas ielā 25. Jautājumu gadījumā var zvanīt pa tālruni 63022610 vai rakstīt pa e-pastu avsk@izglitiba.jelgava.lv. Savukārt uzņemšana Jelgavas tehnikumā norisinās līdz 18. augustam no pirmdienas līdz ceturtdienai no pulksten 8 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 15. Dokumentu pieņemšana notiek Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 37, 217. telpā. Jautājumu gadījumā iespējams zvanīt pa tālruni 63025605 vai rakstīt pa e-pastu info@jelgavastehnikums.lv.

Ar visām «Jauniešu garantijas» profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija, kā arī pilsētas profesionālo iestāžu mājaslapās www.jelgavastehnikums.lv un www.javs.lv.

Projekta «Jauniešu garantija» aktivitāti «Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana «Jauniešu garantijas» ietvaros» finansē ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta. Šis ir pēdējais gads, kad tiek īstenots projekts «Jauniešu garantija».

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru