Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C ZA vējš 1.7 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Spīdolas ģimnāzijas skolēni tiekas ar kultūras ministri

Jana Bahmane
«Tikai viens solis mūs šķir no Latvijas simtgades – iedomājieties, cik izredzēti esam, ka mums būs iespēja to piedzīvot. Jums šis gads būs īpaši nozīmīgs, jo absolvēsiet vidusskolu. Latvijas valsts simtgades sauklis ir «Es esmu Latvija», un arī jūs, izdarot savas dzīves izvēles, veidosiet mūsu valsti,» valsts svētkiem veltītajā Spīdolas ģimnāzijas 12. klašu pieņemšanā skolēnus uzrunāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

«Šī ir viena no senākajām mūsu skolas tradīcijām, kuras mērķis ir parādīt 12. klašu skolēniem, kā notiek oficiālas pieņemšanas un simboliski ievadīt viņus pieaugušo dzīvē. Katru gadu pirms valsts svētkiem mēs aicinām kādu īpašu personību, kas uzrunā jauniešus, un šogad tā ir kultūras ministre Dace Melbārde,» 12. klašu pieņemšanas tradīciju raksturo Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Elīna Apsīte.

Pieņemšana tradicionāli notika Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, un līdz ar kultūras ministri vidusskolēnus uzrunāja arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase un Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. Katrs skolēns tika svinīgi ieaicināts muzeja Ģederta Eliasa zālē.

D.Melbārde skolēnus aicināja dokumentēt savas dzīves notikumus, rakstīt dienasgrāmatas, jo tieši atmiņu stāsti ir nozīmīga mūsu valsts vēstures sastāvdaļa. «Es jūsu vecumā piedzīvoju Atmodas laiku, piedalījos Latvijas Tautas frontes dibināšanā, Baltijas ceļā – šie notikumi veidoja manu apziņu, un man ir patiesi žēl, ka man nav nevienas fotogrāfijas no Baltijas ceļa,» sacīja kultūras ministre, vēlēdama Spīdolas ģimnāzijas audzēkņiem būt ar stingru pārliecību it visā, daudz vērot apkārt notiekošo un iesaistīties.

Savukārt Spīdolas ģimnāzijas direktore norādīja, ka, ik gadu, skatoties uz 12. klašu skolēniem šajā pieņemšanā, skolas kolektīvs var novērtēt, cik labi un atbildīgi ir strādāts. «Aicinu jūs visus pieaugot iemācīties novērtēt tās mazās lietiņas, kas veido mūsu Latviju. Lai jums visiem dzīvē veicas, jo, kā veiksies jums, tāda būs mūsu zeme,» tā I.Vilkārse.

«Šajā vietā radās doma izlolot Latvijas neatkarību, un tas pierāda, cik liela nozīme idejas izlološanā ir skolai. Novēlu jums godprātību attiecībā pret sevi un to, ko darāt. Lai jums ir spēks un izturība savu mērķu sasniegšanā, jo nākotne veidojas šeit un tepat,» sacīja R.Vectirāne, uzsvērdama, ka «Academia Petrina» izaudzinājusi daudzas nozīmīgas personības. Bet G.Grase aicināja skolēnus aizdomāties par to, cik daudzas personības ir piedalījušās Jelgavas izveidē. «Mēs visi esam Latvija, bet sākums ikvienam ir ģimenē un vietā, no kuras mēs nākam. Šogad mēs nosvinējām Jelgavas 752. jubileju, un katrā gadsimtā vidēji ir piecas paaudzes, kas piedalījušās šīs vietas izveidē,» sacīja Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore.

Pēc svinīgajām uzrunām savas atbildes runas priekšnesumu formātā pasniedza Spīdolas ģimnāzijas skolēni. «Šī tradīcija mums, kā 12. klases skolēniem, ir pagodinājums un iespēja satikt tik ievērojamas personības. Īpaši valsts svētku mēnesī tas ir ļoti pacilājoši,» vērtē Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniece Kristiāna Kalniņa, papildinādama, ka neiztikt arī bez patīkama satraukuma. Viņai piekrīt arī Elīza Dombrovska un Sintija Gailuma. «Šis pasākums raisa satraukumu, jo mums katram tajā tiek pievērsta liela uzmanība. Taču šī tradīcija ir ļoti interesanta un patīkama. Pirms šī notikuma mēs skolā pārrunājam, kā jāģērbjas, kā jāuzvedas,» atklāj Spīdolas ģimnāzijas skolnieces.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru