Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Skolēni izzina jaunas nozares

Jana Bahmane
Šodien Jelgavā aizsākās Karjeras nedēļa, kurā skolēni, apmeklējot atvērto durvju dienas, tiekoties ar uzņēmējiem un piedaloties citos izzinošos pasākumos, varēs iepazīt interesējošo profesiju darba ikdienu. «Šī nav nozare, ar ko nākotnē vēlos saistīt savu karjeru, taču pozitīvi vērtēju iespēju paplašināt savu redzesloku – šonedēļ mēs iepazīsimies ar dažādām profesijām, un «Jelgavas ūdens» ir viena no darba iespējām Jelgavā. Šis man ir kas jauns, jo līdz šim nebiju redzējis, kā notiek notekūdeņu attīrīšanas process,» stāsta Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.d klases skolnieks Pāvils.

Pāvils norāda: kaut arī mācās dabaszinātņu novirziena klasē, pēc vidusskolas absolvēšanas vēlas studēt inženierzinātnes, un pagaidām savu izvēli ir izdarījis par labu Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmai «Medicīnas inženierija un fizika». «Pagājušogad piedalījos universitātes rīkotajā akcijā «Seko studentam», kas ļauj iepazīt dažādu studiju programmu studentu ikdienu, un šogad plānoju šajā pasākumā piedalīties atkal,» stāsta Pāvils.

Jaunieši notekūdens bioloģiskās attīrīšanas ietaisēs varēja apskatīt, kā notiek notekūdeņu mehāniskā un bioloģiskā attīrīšana, kā izskatās notekūdeņu dūņas, uzzināt, ka sākotnēji ūdens tiek attīrīts no piesārņojuma, kas lielāks par trim milimetriem, piemēram, lupatām, gumijām un cita veida piesārņojuma. Savukārt bioloģiskās attīrīšanas procesā ūdeni attīra no ogļhidrātiem, olbaltumvielām, taukiem un cita bioloģiskā piesārņojuma.

Arī citi uzrunātie jaunieši atklāja, ka ekskursija «Jelgavas ūdenī» viņiem ļauj paplašināt redzesloku un iepazīt jaunu nozari. «Līdz šim nekad nebiju aizdomājusies par to, kā notiek notekūdeņu attīrīšana, tādēļ šodien redzētais man bija kas jauns un interesants. Pēc ekskursijas viss ūdens attīrīšanas process šķiet loģisks, taču pirms tam es noteikti nebūtu iedomājusies, kas tas notiek šādi,» norāda Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Emīlija Lāce, kura pēc skolas absolvēšanas plāno studēt loģistiku. «Šo ekskursiju vērtējam kā iespēju iepazīt ūdenssaimniecības nozari un ieraudzīt, kā tas notiek realitātē. Šobrīd mēs visi lielākoties vēl esam pārdomās par to, ko studēt pēc vidusskolas, un Karjeras nedēļā apmeklētie uzņēmumi, iespējams, mums varētu palīdzēt saprast, kuras jomas mums ir piemērotākās,» tā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolnieces Elīza Elza, Ina un Juta, papildinādamas, ka šī nav nozare, kurā viņas vēlētos studēt. «Jau 9. klasē sapratu, ka vēlos savu nākotni saistīt ar jūrniecību, un mācības Tehnoloģiju vidusskolā neizvēlējos piedāvāto specialitāšu dēļ – vienkārši tobrīd izdomāju, ka mācīšos tur. Šīsdienas ekskursija, protams, man nepalīdzēs labāk iepazīt izvēlēto nozari, taču, godīgi sakot, man ir interesanti apskatīt, kā norit ūdens attīrīšanas process,» tā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolnieks Zigurds.

Karjeras nedēļā apmeklēt Jelgavas pilsētas notekūdens bioloģiskās attīrīšanas ietaises, izzinot notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiju, aicināti 8.–12. klašu audzēkņi, bet tā ir tikai viena no skolēniem piedāvātajām Karjeras nedēļas aktivitātēm.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti