Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Sākusies bērnu reģistrēšana 1. klasē

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavā sākas bērnu reģistrācija mācībām 1. klasē 2018./2019. mācību gadā pilsētas vispārējās izglītības iestādēs. Vecāki, kuri priekšroku devuši bērnu reģistrēšanai 1. klasē klātienē, šorīt pulcējās skolās. Jāpiebilst, ka nākamajā mācību gadā Jelgavas skolās 1. klasē plānots uzņemt 616 bērnus.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv devās uz Jelgavas 4. sākumskolu, kurā nākamajā mācību gadā plānots uzņemt visvairāk pirmklasnieku, lai pārliecinātos, kā norit bērnu reģistrācija mācībām 1. klasē. Rolands Krūmiņš skolā pieteica jaunāko meitu Leilu – klasē ar aktiermeistarības novirzienu. «Es pabeidzu šo klasi, un man šī skola ļoti patika. Tāpēc arī māsai izvēlējāmies šo novirzienu. Turklāt ļoti gribam, lai viņa mācītos pie konkrētas skolotājas – Indras Bušas,» tā Leilas māsa Keita. Tētis, jautāts, kāpēc neizmantojis iespēju reģistrēt bērnu 1. klasei elektroniski, atzīst, ka tam neuzticas, tomēr labāk ir klātienē pašam pārliecināties, ka iesniegums saņemts un reģistrēts.

Kritēriji, pēc kādiem vecāki izvēlas bērnam skolu, ir dažādi – citi priekšroku dod konkrētai izglītības programmai un novirzienam, citi izvēlas pedagogu, citi vadās pēc atsauksmēm par skolu, tās kolektīvu un skolēnu sasniegumiem, bet citiem ir praktiski apsvērumi. «Šī ir mums tuvākā skola. Ērti, jo pa ceļam uz darbu, tāpēc arī gribam, lai Ričards mācās 4. sākumskolā,» tā jelgavnieks Valdis Naglis, piebilstot, ka Ričardu vēlas pieteikt 1. klasē ar aktiermeistarības novirzienu, bet, ja tajā nebūs vietas, tad – ar matemātikas novirzienu. «Jā, man ir elektroniskais paraksts un varēju iesniegt pieteikumu arī elektroniski, taču uzskatu, ka klātienē ir drošāk,» tā tētis. Līdzīgi apsvērumi ir arī Karīnai Aļhimovičai. «Dzīvojam tepat blakus, tāpēc 4. sākumskola ir visērtākā. Tigrans paziņoja, ka viņam dejošana, dziedāšana nepatīk, sporta virziena šajā skolā nav, tāpēc izvēle krita uz matemātikas klasi,» tā mamma.

Jelgavas 4. sākumskolā šorīt bija ieradusies arī Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. «Gribētu uzsvērt, ka vietas pilsētas izglītības iestādēs pietiks visiem pirmklasniekiem. Katrā skolā ir noteikts uzņemamo audzēkņu skaits. Centīsimies turēties pie plānotā, taču, kad dienas otrajā pusē būs apkopota informācija par bērnu reģistrēšanu mācībām 1. klasē no visām skolām, tad analizēsim situāciju,» tā G.Auza, piebilstot, ka sarunās ar vecākiem secinājusi: skolas izvēlē ir svarīgs konkrēts skolotājs un arī novirziens.

Jāpiebilst, ka bērnu reģistrēt mācībām 1. klasē var gan klātienē izglītības iestādē, gan elektroniski. Iesniegumu iesniedzot personīgi, bērna likumiskajam pārstāvim jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un bērna dzimšanas apliecība. Savukārt, veicot reģistrāciju elektroniski, bērna likumiskais pārstāvis pa izglītības iestādes e-pastu nosūta iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, pievienojot bērna dzimšanas apliecības kopiju. Izglītības iestāde vienas dienas laikā elektroniski informē bērna vecākus par sūtītā iesnieguma saņemšanu.

Iesniegumus izglītības iestādes pieņems līdz 1. martam, kad tiks uzsākta arī 1. klašu komplektēšana – tā tiks organizēta, ievērojot prioritāro secību. Kā pirmie konkrētā izglītības iestādē tiek uzņemti tie topošie pirmklasnieki, kuru māsa vai brālis jau mācās šajā skolā; bērni, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas administratīvajā teritorijā; ja konkrētajā iestādē bērns apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu vai ja bērna vecāks vai likumiskais pārstāvis strādā šajā iestādē. Pārējie bērni tiek uzņemti iesniegumu reģistrēšanas secībā. Jāpiebilst, ka iesniegumu izskatīšana prioritārā secībā neattiecas uz pamatizglītības profesionāli orientētā virziena (mūzika un sports) izglītības programmu.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau ziņoja, ka 2018./2019. mācību gadā pilsētas izglītības iestāžu 1. klasēs plānots uzņemt 616 bērnus: 3. sākumskolā – 112; 4. sākumskolā – 140; 2. pamatskolā – 84; Tehnoloģiju vidusskolā – 56; 4. vidusskolā – 112; 5. vidusskolā un 6. vidusskolā – katrā pa 56 skolēniem.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ieva attēls

Interesanti būtu uzzināt, kuras ta bija pieprasītākās klases un kādus risinājumus piedāvās Gunta Auza. Pieteicu meitu, bet sapratu, ka izvēlētajā klasē ir niecīga izredze tikt, tāpēc vajadzēja nosaukt vēl klasi. Diez gan muļķīgi, ka bērniem bez intereses par dabasmācību būs jāapmeklē pētnieības klase, tikai tāpēc ,ka matemātikas klasē vairs nebija vietu.
Lietotāja X attēls

Ja kadam bija pretenzijas pret nummurinu kaartiibu, tad luudzu vajadzeja iebilst uzreiz uz vietas!, nevis tagad aiz monitora loga nosleepties un ņaudēt.
Lietotāja Sarmīte attēls

Milzīgs paldies tiem diviem vecākiem (vīrietis un sieviete), kas palīdzēja organizēt rindu un to haosu. Tur vajadzēja būt jau skolas uzstādītam automātiskajam rindas regulatoram - skolas vadībai ieteikums nākošiem gadiem. Jo savādāk ieejot skolā, tajā pūlī vienkārši nav fiziski saprotams kur stāties. Jāstaigā kā idiotam un jāklaigā, kur rindas gals un kur vispār notiks pieņemšana. Vēlreiz paldies par numuriņu ieviešanas iniciatīvu .
Lietotāja Uldis attēls

Varēja taču nākt arī pl.10:00, nevajadzētu ne numuriņus, ne rindas un nebūtu par ko padir.....
Lietotāja savējā attēls

un skolā ar netiktu, tur jau pāri simtam ir aiz strīpas

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti