Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.2 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Pirmklasnieku reģistrācija turpinās piecās pilsētas skolās

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka pieteikumu reģistrēšana mācībām 1. klasē 2018./2019. mācību gadā šobrīd turpinās piecās Jelgavas vispārējās izglītības iestādēs – 3. sākumskolā, 4. vidusskolā, 2. pamatskolā, 5. un 6. vidusskolā. No šodienas, 3. janvāra, tā ir pārtraukta 4. sākumskolā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, kur saņemts maksimāli plānotais pieteikumu skaits.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza uzsver, ka vecāku satraukumam nav pamata, jo vietas pilsētas izglītības iestādēs pietiks visiem topošajiem pirmklasniekiem. «Vecāki bērnus var pieteikt mācībām Jelgavas 3. sākumskolā, 4. vidusskolā, 2. pamatskolā, kā arī 5. un 6. vidusskolā,» tā G.Auza.

Pārvaldes vadītāja atzīst, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad pirmo reizi 1. klasē bērnus varēja pieteikt arī elektroniski, elektronisko pieteikumu skaits ir palielinājies. «Pieteikumu skaits nepārtraukti mainās, taču droši varu apgalvot, ka šogad pirmajā dienā saņemti tikpat pieteikumu, cik pērn visa pieteikšanās perioda laikā. Tiesa, elektronisko pieteikumu skaits joprojām nepārsniedz desmit procentus no kopējā pieteikumu skaita,» tā G.Auza, vecākus aicinot izmantot šo iespēju un ērtākā veidā reģistrēt bērnu mācībām 1. klasē. Viņa piebilst, ka šobrīd vēl tiek gaidīti pieteikumi no vairāk nekā 200 bērnu vecākiem.

Jāatgādina, ka bērnu reģistrēt mācībām 1. klasē var gan klātienē izglītības iestādē, gan elektroniski. Iesniegumu iesniedzot personīgi, bērna likumiskajam pārstāvim jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un bērna dzimšanas apliecība. Savukārt, veicot reģistrāciju elektroniski, bērna likumiskais pārstāvis pa izglītības iestādes e-pastu nosūta iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, pievienojot bērna dzimšanas apliecības kopiju. Izglītības iestāde vienas dienas laikā elektroniski informē bērna vecākus par sūtītā iesnieguma saņemšanu. Iesniegumus izglītības iestādes pieņems līdz 1. martam.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau ziņoja, ka 2018./2019. mācību gadā pilsētas izglītības iestāžu 1. klasēs plānots uzņemt 616 bērnus.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti